آزادی ۷ زندانی نتیجه بازدید قضات محاکم از زندان مرکزی اصفهان

۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴:۲۵
کد خبر: ۵۶۸۱۹۱
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
در ادامه بازدید مسئولان قضایی و قضات محاکم عمومی و انقلاب اصفهان از زندان مرکزی ۷ زندانی آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.
آزادی ۷ زندانی نتیجه بازدید قضات محاکم از زندان مرکزی اصفهانبه گزارش گروه حقوقی و قضایی ، محمدحسین آقایی رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب اصفهان گفت: اعضای شورای معاونان و ۶۰ تن از قضات محاکم عمومی و انقلاب اصفهان ضمن بازدید از بخش‌های مختلف زندان مرکزی، زمینه آزادی ۷ زندانی را فراهم آوردند.

وی با ابراز خرسندی از اقدامات خوب عمرانی، فرهنگی و آموزشی زندان مرکزی اصفهان اظهار داشت: در سال‌های اخیر به همت مسئولان اداره کل زندان زندان‌های استان اصفهان و خیران نیک اندیش تحولات بنیادین در زمینه‌های مختلف از جمله تعمیر و توسعه فضای فیزیکی و راه اندازی کارگاه‌های متعدد حرفه آموزی، کارآموزی و اشتغال زندانیان صورت پذیرفته که بسیار مؤثر در تربیت و بازپروری و بازگشت شرافتمندانه زندانیان به جامعه و کاهش آمار ورود مجدد مددجویان به زندان داشته است.

آقایی در ادامه افزود: در این بازدید که با هدف آشنایی بیشتر قضات با مسایل زندان صورت پذیرفت همکاران قضایی با انجام ملاقات حضوری با زندانیان دستوراتی در جهت حل مشکلات و درخواست‌های ۱۷۰ زندانی صادر کردند و چندین پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت و منتهی به صدور رأی شد.

معاون قضایی رییس کل دادگستری استان اصفهان در ادامه عنوان کرد: نتیجه این بازدید ۲ ساعته آزادی ۷ تن از زندانیان واجد شرایط عفو، آزادی مشروط و تخفیف مجازات بود.

آقایی خاطرنشان کرد: این اقدام نتایج بسیار خوب و مؤثر در راستای شناسایی و حل مشکلات و مسایل زندان و زندانیان و نیز اهتمام بیشتر قضات در کاهش جمعیت کیفری زندان خواهد داشت.

وی در پایان از استمرار این قبیل بازدید‌ها به صورت فصلی در برنامه‌های دادگستری اصفهان خبر داد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *