تامین بیش از ۲۴ میلیارد دلار برای واردات

۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۳:۱۱
کد خبر: ۵۶۷۰۳۸
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به رشد ۱.۸ درصد سرمایه واحد‌های صنعتی بورسی در مهرماه گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۲۴ میلیارد دلار برای واردات تامین کرده ایم، از خبر داد.

تامین بیش از ۲۴ میلیارد دلار برای وارداتبه گزارش گروه اقتصاد ، عبدالناصر همتی در یادداشتی با اشاره به نشست‌های امروز خود با اتاق‌های بازرگانی، تعاون و اصناف نوشت: به دلیل جلسات کارشناسی مداوم بین بانک مرکزی و بخش غیردولتی (اتاق‌های سه گانه)، در ماه‌های گذشته، حجم مواردی که مطرح شد، به حداقل خود رسیده بود که موجب خوشحالی و امیدواری بود.

وی افزود: هر سه اتاق در مورد تاثیر مثبت و تعیین کننده سیاست هاو اقدامات بانک مرکزی در اعاده ثبات اقتصادی بازار‌ها و تلاش هایش برای رونق تولید، تاکید داشتند.

رئیس کل بانک مرکزی در ادامه تاکید کرد: اعلام کردم از ابتدای سال تاکنون بیش از ۲۴ میلیارد دلار برای واردات تامین کرده ایم. از نقش بخش غیردولتی در نیل به این نتیجه، در شرایط سخت تحریمی قدردانی کردم.

همتی در انتها نوشت: اعلام کردم رشد واحد‌های صنعتی بورسی که ۵۰ درصد صنایع را تشکیل می‌دهند، در ادامه روند ماه قبل، در مهرماه نیز نسبت به شهریورماه ۱.۸ درصد رشد مثبت داشته اند، که به علت هم راستا بودن با روند کل صنعت، می‌تواند موید تداوم رشد غیرنفتی کشور باشد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *