رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

80درصد جایگاه‌های سوخت در آستانه تعطیلی قرار گرفتند

11:38 - 18 تير 1393
کد خبر: ۵۶۷
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
خبرگزاری میزان: رییس انجمن جایگاه داران سوخت کشور گفت: به دلیل عدم افزایش منطقی نرخ کارمزد هم اکنون 80 درصد جایگاه های سوخت کشور در آستانه تعطیلی قرار گرفتند.

: رییس انجمن جایگاه داران سوخت کشور گفت: به دلیل عدم افزایش منطقی نرخ کارمزد هم اکنون 80 درصد جایگاه های سوخت کشور در آستانه تعطیلی قرار گرفتند.

بیژن حاج محمدرضا در گفت‌وگو با میزان، با انتقاد از میزان افزایش نرخ کارمزد جایگاه داران سوخت در کشور تصریح کرد: هم اکنون کارمزد جایگاه داران سوخت براساس 700 تومان یعنی 5.8 درصد برآورد می شود که این میزان در مقایسه با سال گذشته 1.5 درصد کاهش یافته است.
رئیس انجمن جایگاه داران سوخت کشور، با ناعادلانه خواندن افزایش نرخ کارمزد در تهران و شهرستان یاد آور شد: یک جایگاه سوخت دراستان تهران 16 برابر شهرستان مصرف دارد و با توجه به نرخ کارمزد بیشتری که شامل جایگاه های تهران شده درآمد بیشتری نیز کسب می کند که این تفاوت انگیزه ادامه کار را از جایگاه های شهرستان و جاده ها سلب می کند.
حاج محمد رضا در ادامه تصریح کرد: طبق مصوبه مجلس قرار بود کارمزد جایگاه داران به حق العمل تبدیل شود یعنی دستمزدها بر اساس درصدی از ارزش هر فرآورده تعیین شود اما این افزایش نرخ کارمزد برای هر لیتر بنزین گرهی از مشکلات جایگاه داران را باز نمی کند ضمن اینکه این اقدام انگیزه ای برای ادامه فعالیت جایگاه داران ایجاد نمی کند.
رئیس انجمن جایگاه داران سوخت کشور، با اشاره به اقدام غیر قانونی شرکت ملی نفت برای پرداخت مطالبات از جایگاه داران سوخت: هم اکنون شرکت ملی نفت بدون هیچ سند رسمی به جایگاه های سوخت اعلام کرده است که باید بدهی های خود را به این شرکت پرداخت کنند که همین اقدام موجب تعطیلی 18 جایگاه سوخت طی سال جاری در تهران شده است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *