کاهش ورودی پرونده و تعیین تکلیف پرونده‌های مُسن، اولویت‌های دادگستری یزد است/ کمک به آزادی ۶۰ زندانی نیازمند

۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴:۳۱
کد خبر: ۵۶۶۷۷۰
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رییس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب یزد گفت: بحث کاهش آمار ورودی پرونده و تعیین تکلیف پرونده‌های مُسن و مُعمر، از اولویت‌های دستگاه قضایی است که باید مورد اهتمام باشد.

کاهش ورودی پرونده و تعیین تکلیف پرونده‌های مُسن، اولویت‌های دادگستری یزد است/ کمک به آزادی ۶۰ زندانی نیازمندبه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، مجید کارگران بافقی رییس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب یزد در جلسه‌ای با مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی استان یزد، گفت: بحث کاهش آمار ورودی پرونده و تعیین تکلیف پرونده‌های مُسن و مُعمر، از اولویت‌های دستگاه قضایی است که باید مورد اهتمام باشد.

وی اظهار داشت: این نشست هم اندیشی در راستای آسیب شناسی و رفع ابهامات و نواقص موجود در دعاوی تنظیمی در دفاتر خدمات قضایی با هدف کاهش ورودی پرونده به دستگاه قضایی و رفع اطاله دادرسی برگزار می‌گردد.

رییس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب یزد بحث کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی را از سیاست‌های اعلامی ریاست قوه قضاییه اعلام کرد و بیان داشت: دفاتر خدمات قضایی مبدا ورودی پرونده به مرجع قضایی بوده و نظارت در طرح دعاوی (به خصوص تنظیم دادخواست)، امری ضروری است.

کارگران بافقی افزود: طرح دعاوی به نحو صحیح و جلوگیری از ثبت دادخواست‌ها و شکایات اضافی می‌تواند نقش مهمی در کاهش آمار ورودی پرونده به دادگستری داشته باشد.

شایان ذکر است در این جلسه موانع و مشکلات موجود، جهت بهبود عملکرد دفاتر خدمات قضایی توسط معاونین دادگستری شهرستان یزد و مدیران دفتر خدمات قضایی استان تصویب و در هفت بند تنظیم شد.

بیشتر بخوانید.

دوران تحول قوه قضاییه نیازمند کار جهادی است/جایگاه دوم کشوری در مراقبت الکترونیک برای استان یزد

در پایان مقرر شد، با حمایت مالی انجمن حمایت از زندانیان و دو تن از مدیران دفاتر خدمات قضایی، موجبات آزادی شصت تن از زندانیان فاقد بضاعت مالی که قادر به پرداخت هزینه دادرسی دعاوی به خصوص "اعسار" نیستند فراهم شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *