نخستین گردهمایی اعضای اکو با موضوع تعاون در تهران

۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵:۰۱
کد خبر: ۵۶۶۵۴۹
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
مدیر امور بین الملل اتاق تعاون گفت: گردهمایی اعضای سازمان اکو با موضوع نقش تعاونی‌ها در رشد و توسعه اقتصاد پایدار از فردا به مدت ۳ روز در تهران برگزار خواهد شد.

گردهم آیی اعضای اکو به مدت سه روز به میزبانی اتاق تعاون ایران

علیرضا بنایی فر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد اظهار کرد: از سال ۱۳۷۱ کشور‌های عضو همکاری‌های اقتصادی (اکو) سالانه جلساتی را با موضوع‌هایی از قبیل حذف موانع تجاری، توسعه منابع انسانی و توسعه حمل و نقل و ارتباطات بین کشور‌های عضو، تشکل داده اند.

وی در ادامه افزود: در سال جاری پیشنهاد گردهمایی اعضای این سازمان با موضوع نقش تعاونی‌ها در رشد و توسعه اقتصاد پایدار توسط ایران داده شد که مورد تایید وزارت امور خارجه قرار گرفت و این جلسه از فردا به مدت سه روز به میزبانی اتاق تعاون در تهران برگزار خواهد شد.

مدیر امور بین الملل اتاق تعاون بیان کرد: از بین ۱۰ عضو سازمان اکو، کشور‌های ترکیه، قزاقستان، قرقیزستان، ایران و پاکستان جزء کشور‌هایی هستند که دارای بخش تعاون بوده و در این گردهمایی حضور دارند.

بنایی فر ادامه داد: این نخستین گردهمایی اعضای سازمان اکو با محوریت نقش تعاونی‌ها در رشد و توسعه اقتصاد است که امیدواریم نتایج مطلوبی در پیشبرد اقتصاد ایران به دست تعاونی‌ها داشته باشد.

وی مطرح کرد: نمایندگانی از وزارت امور خارجه، سازمان توسعه تجارت ایران و نمایندگان سفارتخانه‌های کشور‌های عضو اکو نیز در این نشست حضور دارند.
 
گردهمایی تعاونی‌ کشور‌های عضو اکو در تهران با موضوع نقش تعاونی‌ها در رشد و توسعه اقتصادی پایدار کشور‌ها از فردا به میزبانی اتاق تعاون ایران برگزار می‌شود.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *