از جنبه‌های نظارتی درون قوه بهتر از همیشه می‌توان استفاده کرد

۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹:۰۱
کد خبر: ۵۶۶۳۹۰
عیسی امینی مطرح کرد: در برخورد قانونی، امکان نظارت درون قوه‌ای قوه قضائیه زیاد اســـــــت که مخصوصا بعد از صحبت‌های اخیر رئیس دستگاه مبنی بر اینکه افشاگران فســـــــاد باید مصونیت داشته باشند، از جنبه‌های نظارتی درون قوه بهتر از همیشه می‌توان استفاده کرد.

از جنبه‌های نظارتی درون قوه بهتر از همیشه می‌توان استفاده کردبه گزارش گروه فضای مجازی ، به نقل از روزنامه جام جم، عیسی امینی، رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: در مواجهه با افشاگران فســـــــاد معمولا از دو روش اســـــــتفاده می‌شـــــــود؛ روش اول اقدامات قانونی اســـــــت، مثل اعلام جرم کردن و تحت تعقیب کیفری قرار دادن فرد افشـــــــاگر.
به گفته وی روش دوم، اما اســـــــتفاده از طرق غیرقانونی برای ایجاد فشار بر شخص افشاگر است که به مراتب از روش اول سخت‌تر است.
این مقام مسئول مطرح کرد: در برخورد قانونی، امکان نظارت درون قوه‌ای قوه قضائیه زیاد اســـــــت که مخصوصا بعد از صحبت‌های اخیر رئیس دستگاه مبنی بر اینکه افشاگران فســـــــاد باید مصونیت داشته باشند، از جنبه‌های نظارتی درون قوه بهتر از همیشه می‌توان استفاده کرد.
امینی گفت: برای مقابله با این فشـــــــار‌ها اگر به ویژه اصحاب رسانه، سندیکاها، انجمن‌ها و تشکل‌های صنفی قدرتمند داشـــــــته باشـــــــند، می‌توانند از فـــــــرد مورد نظر حمایت کنندتضمین مصون بودن افشـــــــاگران فساد به عامل دیگری نیز بســـــــتگی دارد که همانا اعتقاد واقعی همه مسؤلان کشور به این موضوع است.

: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *