شهرهای فرانسه صحنه تظاهرات معترضان به سیاست‎های دولت مکرون شدند

۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۴:۰۲
کد خبر: ۵۶۶۲۲۷
تظاهرات جلیقه زرد‌ها در فرانسه وارد پنجاه و دومین هفته خود شده و تظاهرات کنندگان در خیابان‌های پاریس و برخی دیگر از شهر‌های فرانسه تجمع کردند.

به گزارش گروه بین الملل ؛ امروز شنبه ۹ نوامبر (۱۸ آبان) تظاهرات جلیقه زرد‌ها در فرانسه وارد پنجاه و دومین هفته خود شد.

معترضان جلیقه زرد، در خیابان‌های پاریس و برخی دیگر از شهر‌های فرانسه تجمع کردند.

اعتراض‎های گسترده مردمی در فرانسه روز ۱۷ نوامبر سال ۲۰۱۸ (۲۶ آبان ۱۳۹۷) در اعتراض به افزایش مالیات بر سوخت آغاز شد و اکنون در آستانه یک سالگی خود قرار دارد.

 

پنجاه و دومین شنبه تظاهرات جلیقه زرد‌ها در فرانسه

 

پلیس فرانسه در جریان این اعتراض‌های سراسری همواره برای متفرق کردن جمعیت از انواع روش‌های خشونت بار شامل استفاده بیش از حد از گاز اشک‌آور، گلوله پلاستیکی، ضرب و شتم و خودروی آب‌پاش استفاده کرده است.

نشریه فرانسوی «لوموند» در گزارشی می‎گوید که از زمان آغاز تظاهرات معترضان موسوم به جلیقه زرد‌ها به سیاست‎های دولت فرانسه تاکنون بیش از ۱۰ هزار معترض از سوی پلیس بازداشت شده‌اند.

 

پنجاه و دومین شنبه تظاهرات جلیقه زرد‌ها در فرانسه

 

بر اساس گزارش لوموند، دادگاه‌های فرانسه بیش از ۳ هزار حکم قضایی برای بازداشت شدگان به خصوص تحت قانون «شرکت در شورش‌های جمعی و حمله به ماموران دولتی» صادر کرده‌اند.

به طور تقریبی حدود ۴۰۰ نفر از این افراد به حبس محکوم شده‎اند و بسیاری نیز به حبس تعلیقی و یا حکم جایگزین حبس مانند انجام خدمات اجتماعی محکوم شده‌اند.

 

پنجاه و دومین شنبه تظاهرات جلیقه زرد‌ها در فرانسه

 

هفته گذشته نیز نشریه "لانست" تحقیقی را منتشر کرد که نشان می‌داد شمار افرادی که در تظاهرات جنبش ضد سرمایه‎داری فرانسه شرکت کردند و از سوی پلیس ضد شورش فرانسه با گلوله‌های پلاستیکی "فلش بال" از ناحیه چشم زخمی شدند به شدت افزایش یافته است.

با گذشت پنجاه هفته از تظاهرات جلیقه زرد‌ها در فرانسه تاکنون ۱۱ نفر در جریان این تظاهرات جان خود را از دست داده‌اند؛ ۷۶ نفر به شدت مجروح شده، ۲۵۰۰ نفر مجروح، ۲۳ نفر نابینا، ۵ مورد قطعی دست و هزاران نفر نیز بازداشت شده‌اند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *