تردد با سگ‌های خانگی در معابر شهری اشتباه است

۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰:۰۱
کد خبر: ۵۶۶۱۶۴
رئیس اداره سگ‌های زنده یاب هلال احمر گفت: تردد با سگ‌های خانگی در معابر عمومی می‌تواند مشکلات بسیاری را برای شهروندان ایجاد کند.

تردد با سگ‌های خانگی در معابر شهری اشتباه استنادر گل محمدی رئیس اداره سگ‌های زنده یاب هلال احمر در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه با اشاره به برخی خبر‌ها مبنی بر حمله سگ به شهروندان، گفت: با توجه به اینکه سگ‌ها قوه تشخیص نداشته و به ذات حمله در آن‌ها نهادینه شده لازم است صاحبانشان از تردد با آن‌ها در معابر عمومی خودداری کنند.


وی با بیان اینکه سگ‌ها که اغلب در خانه‌ها یا باغ‌ها نگهداری می‌شود حکم نگهبان را دارند، افزود: آوردن این نوع سگ‌ها در محیط‌های عمومی اعم از پارک و خیابان صحیح نیست، زیرا ذات این نوع سگ‌ها حمله کردن به افراد است.


گل محمدی با تاکید بر اینکه تردد برخی افراد با سگ‌های زینتی نیز صحیح نیست، تصریح کرد: البته که این نوع سگ‌ها ماهیت حمله یا آسیب رساندن به مردم را ندارند.


وی با بیان اینکه عدم تربیت مناسب می‌تواند در خطرزا بودن هر چه بیشتر وجود چنین سگ‌هایی در معابر عمومی بی افزاید، گفت:توصیه ما این است که اگر بنا بر ضرورت تردد با این نوع سگ‌ها صورت می‌گیرد حتما تسمه و قلاده داشته باشند تا به راحتی کنترل شوند.


گل محمدی ادامه داد: اگر سگ‌ها حس کنند که کسی قصد اذیت خود یا صاحبان را دارد به آن‌ها حمله می‌کنند.


وی در پاسخ به این سوال که آیا مکانی برای آموزش سگ‌ها وجود دارد، گفت: پانسیون‌های خصوصی تربیت سگ‌ها را بر عهده دارند.


گل محمدی همچنین ادامه داد: در گذشته هلال احمر طرحی با هدف آموزش سگ‌های خانگی جهت استفاده در حوادث داشت که مدت‌ها است این طرح دیگر اجرا نمی‌شود.


رئیس اداره سگ‌های زنده یاب هلال احمر، یادآور شد: یکی از دلایل جمع شدن بساط اجرای آموزش سگ‌های خانگی برای استفاده در حوادث کافی بودن سگ‌های زنده یاب هلال احمر بوده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *