حناچی: قصد تعطیلی نمایشگاه بین المللی تهران را نداریم

۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۸:۴۷
کد خبر: ۵۶۴۹۳۵
شهردار تهران گفت: بنا نداریم فعالیت نمایشگاه بین المللی تهران را تعطیل کنیم چراکه این نمایشگاه بخشی از اقتصاد شهر است و می‌توان مشکلات ترافیکی مربوط به برگزاری نمایشگاه را با برنامه ریزی و اقدامات درست حل کرد.

حناچی: قصد تعطیلی نمایشگاه بین المللی تهران را نداریم

به گزارش گروه جامعه ، پیروز حناچی در جلسه شورای حمل و نقل و ترافیک که در ساختمان شهرداری تهران برگزار شد، درباره وضعیت برگزاری نمایشگاه‌ها در مجموعه شهر آفتاب گفت: هم اکنون فضای نمایشگاهی در جنوب شهر داریم که قطعا باید از ظرفیت آن استفاده کنیم. البته در بسیاری از شهر‌های مطرح دنیا، فضا‌هایی برای برگزاری نمایشگاه در مرکز شهر وجود دارد که امکانات حمل و نقلی مناسب برای دسترسی به آن‌ها فراهم شده است. در تهران نیز می‌توانیم برای برگزاری نمایشگاه‌های بزرگ در شهر برنامه ریزی کنیم و اقداماتی را انجام دهیم تا خیابان‌های اطراف شاهد ترافیک سنگین نباشند.

حناچی گفت: هم اکنون با توجه به امکاناتی که در حوزه رصد ترافیک در اختیار داریم، می‌توانیم آمار‌های دقیقی از میزان ترافیک معابر پیرامونی محل برگزاری نمایشگاه‌ها داشته باشیم و از این اطلاعات برای نمایشگاه‌های بعدی استفاده کنیم.

وی درباره امکان باز کردن مسیر نمایشگاه بین المللی تهران از طرف صدا و سیما گفت: در مورد بازگشایی این معبر قبل از این که اقدامی صورت گیرد باید بررسی شود که مصوبه شورای عالی ترافیک مغایرتی با اسناد بالادستی و مصوبات شورای عالی امنیت ملی نداشته باشد.

شهردار تهران با طرح پیشنهادی مبنی بر استفاده از وسایل حمل و نقل موقتی مانند تله کابین‌های مخصوص برای دسترسی به نمایشگاه بین المللی عنوان کرد: در برخی از شهر‌ها از تله کابین‌های مخصوص با واگن‌های ۳۰ نفره استفاده می‌شود که ما هم می‌توانیم از این امکان استفاده کنیم.

حناچی گزینه تعطیلی نمایشگاه بین المللی تهران را رد کرد و گفت: بنا نداریم فعالیت نمایشگاه مذکور را تعطیل کنیم چراکه این نمایشگاه بخشی از اقتصاد شهر است و می‌توان مشکلات پیش آمده را با برنامه ریزی و اقدامات درست حل کرد.

در این جلسه همچنین نمایندگانی از پلیس راهنمایی و رانندگی نقطه نظراتی درباره طرح ترافیک و ملاحظات پلیس راهور در این زمینه را مطرح کردند.

شهردار تهران در پاسخ به این اظهارات گفت: کارشناسان این ملاحظات و نظرات را بررسی می‌کنند اگر نتیجه کارشناسی‌ها نشان دهد تغییراتی لازم است این کار باید انجام شود. در حال حاضر حدود شش ماه از اجرای طرح ترافیک جدید گذشته است و بر این اساس می‌توان این طرح را اکنون بررسی و اگر در صورت لزوم تغییراتی را اعمال کرد.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *