۳۸ میلیون فقیر و چهره دیگر آمریکا/الجزیره: تعداد افراد بی‌خانمان در آمریکا به بیش از ۵۵۰ هزار نفر رسیده است

۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰:۰۲
کد خبر: ۵۶۴۳۷۰
شبکه الجزیره در گزارشی به موضوع فقر در آمریکا پرداخته و می‌گوید با وجود اینکه آمریکا از نظر ثروت و تولید ناخالص ملی جایگاه نخست را در جهان دارد، اما حدود ۳۸ میلیون نفر در این کشور در فقر زندگی می‌کنند.

به گزارش گروه بین الملل ؛ شبکه الجزیره در گزارشی با عنوان «۳۸ میلیون فقیر و دیگر آمارها، چهره دیگر آمریکای بزرگ» می‌گوید: آمریکا بیشترین ثروت و میزان تولید ناخالص ملی را در میان کشور‌های جهان دارد و بودجه هریک از وزارتخانه‌های آن از بودجه کشور‌هایی با جمعیت متوسط نیز بیشتر است با این وجود بسیاری از مردم این کشور در فقر به سر می‌برند.

الجزیره در این گزارش به بررسی علل و ریشه‌های فقر در آمریکا پرداخته و می‌افزاید: ۱۲.۹ از زنان و ۱۰.۶ درصد از مردان آمریکا که در مموع ۳۸ میلیون نفر از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند در فقر به سر می‌برند و تعداد افراد فقیر در میان گروه‌های اقلیت رو به افزایش است.

 

۳۸ میلیون فقیر و چهره دیگر آمریکا/یک ششم از کودکان آمریکایی زیر خط فقر قرار دارند

 

بر اساس این گزارش، ۱۲ میلیون کودک آمریکایی یعنی یک ششم از تمامی کودکان آمریکا زیر خط فقر قرار دارند و ۱۴.۳ میلیون نفر نیز برای خرید غذا وابسته به کمک‌های دولتی هستند.

 

بیشتر بخوانید: از هر ۵ کودک آمریکایی یک کودک در فقر به سر می‎برد

 

در این گزارش آمده است: تعداد افراد بی‌خانمان این کشور در سال گذشته به ۵۵۳ هزار نفر رسیده و درصد مردان بی‌خانمان در میان میان این افراد به ۷۰ درصد افزایش یافته است؛ سفید پوست‌ها نیز ۴۹ درصد از این آمار را به خود اختصاص داده‌اند.

الجزیره درباره شمار افرادی که در آمریکا تحت بیمه خدمات درمانی قرار ندارند، می‌افزاید: شمار آمریکایی‌های بدون بیمه سلامت در سال ۲۰۱۸ به ۳۰.۴ میلیون نفر رسید.

 

۳۸ میلیون فقیر و چهره دیگر آمریکا/یک ششم از کودکان آمریکایی زیر خط فقر قرار دارند

 

این گزارش می‎گوید: تعداد شرکت‌هایی که سال گذشته در آمریکا اعلام ورشکستگی کرده‌اند بیش از ۲۳ هزار مورد گزارش شده و ۷۵۵ هزار نفر نیز در سال ۲۰۱۸ در این کشور اعلام ورشکستگی کرده‌اند.

 

بیشتر بخوانید: ۱۳میلیون دانش‌آموز آمریکایی زیر خط فقر

 

الجزیره می‌افزاید: بدهی‌های دولتی آمریکا به ۱۰۵ درصد از تولید ناخالص ملی رسیده و اواسط سال ۲۰۱۹ از مرز ۲۳ تریلیون دلار رسیده است.

ویرجینیای غربی به عنوان فقرترین منطقه در آمریکا به شمار می‌رود که نرخ فقر در آن به ۱۹.۱ درصد معادل ۱.۹ میلیون نفر می‌رسد.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *