اجرای طرح طلایه داران صلح و سازش در جهت کاهش ورودی پرونده به محاکم

13:18 - 11 August 1398
کد خبر: ۵۶۳۸۹۳
حجت الاسلام والمسلمین قدرتی اجرای طرح طلایه داران صلح و سازش و طرح هر مدرسه یک قاضی را در کاهش ورودی پرونده به محاکم موثر دانست.

اجرای طرح طلایه داران صلح و سازش در جهت کاهش ورود پرونده به محاکمبه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ؛ حجت الاسلام والمسلمین قدرتی رئیس کل دادگستری استان قزوین در جلسه‌ای که با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان برگزار شد اجرای طرح طلایه داران صلح و سازش و طرح هر مدرسه یک قاضی را در کاهش ورود پرونده به محاکم موثر دانست.

حجت الاسلام و المسلمین قدرتی رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: باید پرونده‌های کیفری و حقوقی که قابلیت صلح و سازش دارد به شورای حل اختلاف ارجاع شود و مردم را به سمت صلح و سازش هدایت کنیم.


وی گفت: در راستای بخشنامه ریاست قوه قضاییه در استان طرحی با عنوان طرح طلایه داران صلح و سازش ارائه شده است، که در این طرح گروه‌هایی بعنوان همیاران صلح و سازش تعیین شده و سعی داریم از تمام ظرفیت ادارات و نهاد‌های دولتی، عمومی و خصوصی در راستای گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه استفاده کنیم.


مقام ارشد قضایی استان قزوین گفت: امیدواریم با اجرای این طرح شاهد کاهش ورودی پرونده ها، اطاله دادرسی، هزینه ها، حضور شهروندان در محاکم و کاهش آمار جمعیت کیفری باشیم.


رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: یکی از سازمان‌هایی که در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برای این طرح در نظر داریم آموزش و پرورش است و باید فرهنگ سازی کنیم که ان شاالله این فرهنگ فراگیر شود.

وی افزود: باید از ظرفیت بالقوه آموزش و پرورش جهت آموزش مسائل حقوقی و اطلاع رسانی درخصوص جرائم درسطح مدارس بهره برد چرا که آموزش قانون و حقوق فردی و اجتماعی نیز مانند سایر دروس بلکه فراتر از آن در زندگی حال و آینده افراد نقش بسزایی داشته و یکی از دستاورد‌های مهم آن کاهش ارتکاب جرائم و آسیب‌های اجتماعی و به دنبال آن کاهش ورودی پرونده به محاکم خواهد بود، که براین اساس طرح هر قاضی یک مدرسه با هدف آگاهی بخشی در خصوص مسائل اجتماعی و حقوقی در حال اجرا است.

وی خاطر نشان کرد: اجرای طرح نماد موضوع مهمی می‌باشد که در کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی هدف گذاری شده و باید مورد توجه قرار بگیرد.


حجت الاسلام والمسلمین قدرتی بیان داشت: همکاری قابل قبولی بین دستگاه قضایی و آموزش پرورش است که امیدواریم به نتایج خوبی دست پیدا کنیم واین هدف را به خوبی دنبال کنیم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *