القاء ناامیدی به جوانان، تاکتیک دشمن است/ تازه‌ترین آمار تکمیلی از خسارت سیل فروردین/ چاره حل مشکلات در «طرح مسائل جنجالی» نیست/ دولت فساد را در سرچشمه بخشکاند

۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۳:۰۲
کد خبر: ۵۶۳۱۲۳
حوزه سیاست داخلی و انتخابات در طول هفته جاری اخبار متنوعی داشت که جزئیات آن‌ها پیش‌تر منتشر شده است. مهم‌ترین اخبار این حوزه را مرور می‌کنیم.
سیاست داخلی و انتخابات در هفته‌ای که گذشتبه گزارش خبرنگار گروه سیاسی ، حوزه سیاست داخلی و انتخابات در طول هفته جاری اخبار متنوعی داشت که جزئیات آن‌ها پیش‌تر منتشر شده است. مهم‌ترین اخبار این حوزه را مرور می‌کنیم.
 
نمازجمعه این هفته تهران به امامت آیت‌الله موحدی کرمانی اقامه خواهد شد
نمازجمعه این هفته تهران (۱۰ آبان) به امامت آیت‌الله موحدی کرمانی در دانشگاه تهران اقامه خواهد شد.

جلیلی: القاء ناامیدی به جوانان، تاکتیک دشمن است
 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز القاء ناامیدی به جوانان تاکتیک روشن دشمن برای جلوگیری از شکل گیری مجدد الگوی مقاومت و پیشرفت در حوزه‌های مختلف نظیر صنعت، کشاورزی است.
 
تازه‌ترین آمار تکمیلی از خسارت سیل فروردین؛ خسارت به ۱۳۷ هزار واحد در ۲۱ استان
 معاون وزیر کشور گفت: ارزیابی واحد‌های آسیب دیده در سیل اخیر مشخص کرد که به ۱۳۷ هزار و ۷۰۱ واحد در ۲۱ استان خسارت وارد شد که از این تعداد هشت هزار و ۴۵۲ واحد نیازمند احداث در شهر‌ها و ۵۸ هزارو ۲۶۶ واحد نیز نیازمند احداث در روستا‌ها و واحد‌های تعمیری شهری و روستایی ۷۰ هزارو ۹۸۲ واحد است.
 
دبیرکل حزب موتلفه: چاره حل مشکلات در «فرافکنی» و «طرح مسائل جنجالی» نیست
 دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: اگر دولت در این شش سال مشکلات تورم و گرانی‌های بلاجهت و مشکلات معیشتی مردم را نتوانسته حل کند، چاره در فرافکنی و طرح مسائل جنجالی نیست.

زائرانی از افغانستان، پاکستان، هند و آذربایجان در مشهد/ پیش‌بینی حضور ۵ میلیون زائر
 معاون استاندار خراسان رضوی گفت: از افغانستان، پاکستان، هندوستان و آذربایجان و برخی دیگر از کشورها زائر خواهیم داشت. چنانچه تا روز گذشته ۷۰ هزار زائر از افغانستان و مرز دوقارون وارد کشور شده‌اند که این تعداد حتما افزایش خواهد داشت.
 
آیا پس از داعش باید منتظر خلق گروه تروریستی جدید باشیم؟
سخنگوی شورای نگهبان در صفحه شخصی خود در فضای مجازی به خبر کشته شدن سرکرده داعش در ادلب سوریه واکنش نشان داد.
 
عضو شورای نگهبان: بازگرداندن مصوبات به مجلس لزوماً به معنای رد کامل آن‌ها نیست
عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: هر بازگرداندن مصوبه‌ای به مجلس به معنای رد کامل آن نیست و در جلسه اخیر از شش دستور جلسه، چهار مورد مصوبات اعاده شده از طرف شورا به مجلس بودند که اصلاحات صورت گرفته در خصوص هر چهار مصوبه، مورد پذیرش این شورا قرار گرفت.

سومین و چهارمین دوره ارزیابی فرمانداران پیشنهادی در وزارت کشور برگزار شد
مدیرکل توسعه منابع انسانی وزارت کشور گفت: سومین و چهارمین دوره ارزیابی فرمانداران پیشنهادی در کانون ارزیابی مدیران وزارت کشور برگزار شد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور: برنامه‌های آموزشی مجریان انتخابات با جدیت در حال انجام است
 مدیرکل انتخابات وزارت کشور گفت: برنامه‌های آموزش مجریان انتخابات با جدیت در حال انجام است و ان‌شاءالله مرحله اول آن که به فرمانداران و بخشداران و اعضای ستاد انتخابات استان‌ها اختصاص دارد در آخر آبان‌ماه به پایان می‌رسد. پس از آن و بعد از ثبت نام داوطلبان، دوره آموزشی تربیت مربیان با شرکت نمایندگان فرمانداری‌های سراسر کشور اجرا خواهد شد.
 
مهلت مجمع تشخیص برای اعلام نظر درباره الحاق به «پالرمو» منقضی شده است/ دولت اگر کماکان خواهان الحاق است باید لایحه جدید ارائه دهد/ فقط «سی‌اف‌تی» در دست بررسی است
 جانشین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام،گفت: مهلت این مجمع برای اعلام نظر درباره لایحه الحاق به «پالرمو» در تاریخ ۱۷ مهر ۹۸ منقضی شد لذا در رابطه با این لایحه، نظر شورای نگهبان، معیار است؛ دولت چنانچه کماکان خواهان الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو است، باید در این رابطه لایحه جدید ارائه دهد.
 
نباید توقع داشت دستگاه قضایی یک تنه با فساد مقابله کند/ دولت فساد را در سرچشمه بخشکاند
 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه نباید توقع داشت دستگاه قضایی یک تنه در برابر فساد مقابله کند، گفت: کار بزرگ مقابله با فساد، جز با همکاری سایر قوا و نیز سازمان‌های مردم نهاد و حتی خود مردم به اصلاح مورد نظر منجر نمی‌شود.

ششمین سالگرد درگذشت مرحوم حبیب‌الله عسگراولادی ۶ آبان برگزار می‌شود
 مراسم بزرگداشت مرحوم حبیب‌الله عسگراولادی در دهمین روز روضه دهه آخر صفر حزب موتلفه اسلامی، دوشنبه ٦ آبان از ساعت٢٠ الی ٢٢ در موسسه فرهنگی آموزشی شهدای موتلفه اسلامی برگزار می‌شود.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *