شفافیت باید به تمام صاحب منصبان در همه قوا تسری پیدا کند

۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹:۱۲
کد خبر: ۵۶۲۵۵۷
مشاور عالی پیشین حسن روحانی گفت: شفافیت مسأله‌ای است که باید به تمام صاحب منصبان در همه قوا تسری پیدا کند و قانونی شود؛ بنابراین مبارزه‌ای که آغاز شده باید ادامه یابد، اما باید بتدریج عمق پیدا کند.

مبارزه با فساد آغاز شده است/ شفافیت باید به تمام صاحب منصبان در همه قوا تسری پیدا کندبه گزارش گروه فضای مجازی ، اکبر ترکان، مشاور عالی پیشین حسن روحانی، در بخشی از گفتگو با روزنامه ایران مطرح کرد: به باور من مبارزه با فساد آغاز شده است. این را از آن جهت می‌گویم که رئیس قوه قضائیه این کار را از معاونت قوه قضائیه و از قضات فاسد آغاز کرد. پس به نظرم جدی است و من امید بسته‌ام که این مبارزه به جایی برسد. زیرا اگر این مبارزه خدایی ناکرده به جایی نرسد ما باید نگران به خطر افتادن اصل نظام مان باشیم.


با وجود برداشت مثبتی که از اقدامات اخیر قوه قضائیه دارم، معتقدم که این آغاز مبارز با فساد است و ما راه زیادی برای تعمیق آن داریم. ما هنوز به این موضوع وارد نشده ایم که با مفاسدی که از طریق بعضی نمایندگان مجلس پیش آمده باید چه کنیم.

مشخص نکرده‌ایم که با نماینده‌ای که هزینه تبلیغاتش برای تمدید نماینده شدنش بیش از درآمد چهارساله اش هزینه می‌کند چه کنیم. باید به این مسائل وارد شویم و آن را شفاف کنیم.

این شفافیت مسأله‌ای است که باید به تمام صاحب منصبان در همه قوا تسری پیدا کند و قانونی شود؛ بنابراین مبارزه‌ای که آغاز شده باید ادامه یابد، اما باید بتدریج عمق پیدا کند.

ترکان نیز پیش از این در گفت و گوی دیگری که با روزنامه ایران در شهریورماه درباره «شیوه های مبارزه با فساد» داشت گفته بود باید در هر قوه فردی مانند آیت الله رئیسی حضور داشته باشد که با فساد برخورد کند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *