بازدید هیات عالی قضایی استان یزد از زندان شهرستان اردکان/ آزادی ۷ تن از زندان اردکان

۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱:۱۴
کد خبر: ۵۶۲۱۷۵
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
در پی سفر و بازدید رئیس کل دادگستری استان یزد از ۲ حوزه قضایی عقدا و اردکان و با رهنمود و تدابیر قانونی طرح شده، موجبات آزادی ۷ نفر از زندان اردکان فی المجلس فراهم شد.

بازدید هیات عالی قضایی استان از زندان شهرستان اردکان/آزادی ۷ تن از زندان اردکانبه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، در پی سفر و بازدید رئیس کل دادگستری استان یزد از ۲ حوزه قضایی عقدا و اردکان و همچنین بازدید از زندان اردکان، با رهنمود و تدابیر قانونی طرح شده، موجبات آزادی ۷ نفر از زندان اردکان فی المجلس فراهم شد.

دهشیری در حاشیه این بازدید، بر کاهش جمعیت کیفری زندان تأکید کرد و گفت: کاهش جمعیت کیفری از اولویت‌های اعلام شده ریاست قوه قضاییه است که باید انجام پذیرد.

رئیس کل دادگستری استان یزد تصریح کرد: مجازات زندان تنها باید برای افراد شرور، سابقه دار و جرائم سنگین، خشن و مخلان نظم و امنیت اِعمال گردد و در سایر جرائم غیر عمدی و یا جرائم خرد و یا افراد بدون سابقه باید از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده شود.

دهشیری، نظارت دقیق دادستان‌ها و معاونین دادستان بر قرار‌های تأمین منتهی به بازداشت متهمان و احراز ضرورت بازداشت موقت را خواستار شد و اظهار داشت: در فرآیند دادرسی باید با اخذ تأمین‌های متناسب با جرم، شدت مجازات و شرایط متهم از زندانی نمودن افراد تا سر حد امکان اجتناب شود و مقررات آیین دادرسی کیفری و دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان، ابلاغی از سوی رییس قوه قضاییه دقیقا اعمال شود.

بیشتر بخوانید:

فقط ۱۲ درصد آرای صادره در دادگاه عمومی بخش عقدا مورد تجدید نظرخواهی قرار می‌گیرد

رئیس کل دادگستری استان یزد، ارعاب و تهدید به مجازات را اثر بخش‌تر از اِعمال و اِجرای مجازات دانست و تصریح کرد: هدف قانونگذار و دستگاه قضایی پیشگیری از وقوع جرم درجامعه است و اگر فردی به واسطه یک جرم کوچک به زندان افکنده شود ولو مدت این زندان کم باشد بدون شک با این کار قبح زندان برای متهم شکسته و او نسبت به انجام جرم‌های بعدی گستاخ‌تر خواهد شد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *