کاهش اطاله دادرسی با رعایت سه اصل سرعت، دقت و صحت در صدور آراء متقن

۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲:۱۵
کد خبر: ۵۶۰۶۹۲
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: باید با توجه بر سه اصل سرعت، دقت و صحت با صدور آراء متقن و مستدل در جهت کاهش اطاله دادرسی و ارتقای سطح رضایت مندی مراجعین از دستگاه قضایی حرکت کرد.

کاهش اطاله دادرسی با رعایت سه اصل سرعت، دقت و صحت در صدور آراء متقنبه گزارش گروه حقوقی و قضایی ، غلامعلی دهشیری در حاشیه حضور هیئت بازرسی دادگستری استان از حوزه قضایی بافق بیان داشت: هدف اصلی این بازرسی ها، علاوه بر شناخت حوزه‌های قضائی، شناسائی نقاط قوت و ضعف کارکنان اداری و قضائی دادگستری این شهرستان و تقویت نقاط قوت و رفع کاستی‌ها است.

وی بازرسی از حوزه‌های قضائی را از رویکرد‌های مهم نظارتی و مدیریتی دستگاه قضائی دانست و اظهار داشت: با انجام این سرکشی ها، نوعی نظارت و رسیدگی صورت گرفته می‌شود و مسئولان مربوطه از نزدیک در جریان امور قضایی، اداری و مسائل قضات رسیدگی‌کننده به پرونده‌ها و مشکلات مردم مراجعه‌کننده به دادسرا‌ها و دادگاه‌ها قرار خواهند گرفت.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان یزد تصریح کرد: هدف از این بازدید‌ها، ایجاد انگیزه بیشتر بین کارکنان اداری و قضائی حوزه‌های قضائی است و باعث می‌شود تا کارکنان بدانند که زحمات و تلاش‌های آنان در تمامی نقاط استان دیده می‌شود.

دهشیری بهبود وضعیت خدمت رسانی و تسهیل مراجعات مردم به حوزه‌های قضایی را گامی موثر دانست و خاطرنشان کرد: در راستای تحقق عدالت و تکریم ارباب رجوع باید خدمت رسانی به مردم از مهمترین اهداف و برنامه‌های دادگستری‌ها قرار گیرد.

این مقام قضائی، تقدم منافع سازمانی بر منافع شخصی، ارتقاء تخصص و تعهد و رازداری را از خصوصیات مهم و بارز کارکنان اداری و قضائی در تراز نظام اسلامی دانست و افزود: کارکنان با داشتن روحیه خودباوری، هم گرایی، هم افزایی در خدمت رسانی به مردم و با مقدم نمودن منافع سازمانی بر شخصی، حفظ اسرار مردم و ارتقاء دادن دو مهارت مهمِ تخصص و تعهد، رضایتمندی را در مردم و نظام افزایش داده و دشمن را در هدف ایجاد نارضایتی مردم از نظام مأیوس و ناکام می‌کند.

وی در پایان ابراز داشت: که در این بازرسی‌ها تا حدودی مسائل و مشکلات و آنچه را درشوراها، دادسراها، محاکم و دادگاه‌ها می‌گذرد، از نزدیک ملاحظه و برنامه‌ریزی مناسبی برای بهبود کیفیت خدمات و اصلاح فرایند‌ها انجام خواهد پذیرفت.

شایان ذکر است در جریان این بازدید، رئیس و دادستان شهرستان بافق گزارشی از عملکرد، دستاورد‌ها و برنامه‌های های این حوزه قضایی را ارائه کردند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *