بسته حمایتی تولیدکنندگان نمونه از ۲۲ مهر اجرایی شده‌ است

۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴:۰۱
کد خبر: ۵۶۰۵۱۰
دسته بندی‌: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
مدیرکل استاندارد تهران گفت: سازمان ملی استاندارد ایران بستۀ حمایتی برای واحد‌های نمونه استاندارد و کیفیت در دو سطح ملی و استانی درنظر گرفته‌است، که از روزجهانی استاندارد اجرایی شده‌است.

بسته حمایتی تولیدکنندگان نمونه از ۲۲ مهر اجرایی شده‌ استبه گزارش گروه اقتصاد به نقل از روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، محمودرضا طاهری با اشاره بر ضرورت حمایت از تولیدکنندگان و صنعتگران در شرایط اقتصادی کنونی، گفت: سازمان ملی استاندارد ایران بستۀ حمایتی برای واحد‌های نمونه استاندارد و کیفیت در دو سطح ملی و استانی درنظر گرفته‌است، که از روزجهانی استاندارد اجرایی شده‌است.

مدیرکل استاندارد تهران افزود: بر اساس این بستۀ حمایتی، واحد‌های نمونۀ ملی مادامی که نمونۀ بازار نامنطبق برای آن‌ها گزارش نشود، از نمونه‌برداری از محل تولید معافند.

وی در خصوص نمونه‌برداری از واحد‌های نمونۀ استانی، افزود: واحد‌های نمونۀ استانی نیز تا زمانی که نمونۀ نامنطبق برای آن‌ها گزارش نشود (اعم از بازار یا محل تولید) در هرسال تنها یکبار برای هر محصول از محل تولید نمونه‌برداری شوند؛ این درحالی‌است که واحد‌ها در شرایط معمول، حداقل چهار بار در سال از محل تولید، نمونه‌برداری خواهند شد.

این مقام مسؤول خاطرنشان کرد: واحد‌های دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد که برای تمام محصولاتشان دارای ۴ بار قبولی در یک سال هستند، مادام که نمونۀ نامنطبق از آن‌ها گزارش نشود (اعم از بازار یا محل تولید)، از سال دوم به بعد تنها یکبار نمونه‌برداری از محل تولید انجام شود؛ اما نمونه‌برداری از بازار به قوت خود باقی است.

استان تهران امسال، ۱۵ واحد تولیدی نمونه دارد که در مراسمی در اواخر آبان‌ماه معرفی و تقدیر می‌شوند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *