تشریح مفاد جلسه هیئت رئیسه جهانی ووشو توسط «علی‌نژاد»

15:39 - 26 مهر 1398
کد خبر: ۵۵۹۸۷۰
دسته بندی: ورزشی ، رزمی
«مهدی علی‌نژاد» به تشریح موارد مطرح شده در جلسه هیئت رئیسه فدراسیون جهانی ووشو پرداخت و گفت: گزارش عملکرد، تعیین میزبانان مسابقات آتی، بررسی مسائل مالی و قدردانی از زحمات «یو زای‌چینگ» از جمله این موارد بود.

به گزارش گروه ورزشی و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو؛ سی و ششمین جلسه هیئت رئیسه فدراسیون جهانی، امروز (جمعه) در شهر شانگ‌های چین و با حضور مهدی علی‌نژاد برگزار شد.

وی در خصوص این نشست، گفت: این جلسه از ساعت ۹ صبح آغاز و تا حدود ۵ عصر ادامه داشت و موضوعات مختلفی در آن مطرح گردید. ابتدا رئیس، دبیرکل و سرپرست خزانه‌داری گزارش‌های یکسال اخیر را ارائه کردند و خوشبختانه تراز مالی فدراسیون جهانی مثبت بوده و درآمد‌ها به شکل قابل توجهی اضافه شده است.

عضو هیئت رئیسه جهانی ادامه داد: سپس مسئول برگزاری مسابقات جهانی ۲۰۱۹ شانگهای، گزارشی ارائه و اعلام کرد برای این مسابقات، مبلغ ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار از اسپانسر‌ها جذب شده که این مهم، اتفاق خوبی برای ووشو است. از نکات مهم دیگر این بود که ۶۰۰ ووشوکار از ۱۰۲ کشور در مسابقات جهانی امسال حضور دارند که یک رکورد است.

وی گفت: در ادامه نماینده مراکش میزبان هشتمین دوره مسابقات جهانی جوانان، نماینده ایتالیا میزبان چهارمین دوره رقابت‌های جهانی تای‌چی در کاتانیا و همچنین نماینده ژاپن میزبان جام‌جهانی تالو، توضیحات خود را در خصوص شرایط میزبانی ارائه دادند.

رئیس فدراسیون ایران، گفت: در ادامه میزبانان رقابت‌های سال‌های آینده مشخص شدند و میزبانی جام‌جهانی ساندا در سال ۲۰۲۰ به شهر ملبورن استرالیا، میزبانی نهمین و دهمین دوره مسابقات جهانی کونگ‌فو در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۳ به شهر امی‌شان چین، پنجمین دوره پیکار‌های جهانی تای‌چی در سال ۲۰۲۲ به سنگاپور و ششمین دوره آن در سال ۲۰۲۴ به کانادا سپرده شد.

وی با بیان اینکه نهمین دوره مسابقات جوانان جهان در سال ۲۰۲۲ به میزبانی سوپابایا اندونزی برگزار می‌شود، توضیح داد: در نهایت شانزدهمین دره رقابت‌های بزرگسالان جهان هم در سال ۲۰۲۱ به میزبانی آمریکا در ایالت تگزاس و شهر دالاس انجام می‌گردد.

بنابر اعلام وی، جلسه بعدی هیئت رئیسه فدراسیون جهانی در توکیو و همزمان با جام‌جهانی تالو خواهد بود.

رئیس فدراسیون ایران، گفت: فهرستی توسط قاره‌ها برای عهده‌دار شدن مسئولیت هیئت رئیسه فدراسیون جهانی در دوره پیش‌رو تهیه شده بود که مورد تایید قرار گرفت و فردا (شنبه) در کنگره جهانی ارائه خواهد شد و باید منتظر باشیم و ببینیم چه شرایطی در کنگره ایجاد می‌شود.

وی گفت: قرار بود تغییراتی در اساسنامه ایجاد شود که با توجه به جابه‌جایی در پست ریاست فدراسیون جهانی، این تغییرات به آینده موکول شد تا با حضور رئیس جدید در مورد آن تصمیم‌گیری شود.

علی‌نژاد در پایان تصریح کرد: در نهایت از زحمات یو زای‌چینگ که چندین سال ریاست فدراسیون جهانی را عهده‌دار بود، قدردانی شد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *