شعب ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی به زودی تعیین می‌شود

11:46 - 24 مهر 1398
کد خبر: ۵۵۹۰۹۹
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
قاسمی گفت: با بخشنامه ابلاغی از سوی ریاست قوه قضاییه تحت عنوان " تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی"، ستاد استعلامات دادسرا تشکیل و نماینده ثابت دادستان در کمیته امنیت انتخابات استان معرفی شده و بزودی شعب ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی معین خواهد شد.

معرفی نماینده ثابت دادستان در کمیته انتخابات/ شعب ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی به زودی تعیین می شودبه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، محمد قاسمی در جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی دادگستری استان قزوین که در سالن جلسات دادگستری کل برگزار شد، گفت: در طی این ۴۰ سال که از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی می‌گذرد، دشمن همیشه خواسته با سیاه نمایی و دروغ پردازی حضور مردم را کمرنگ جلوه دهد و با انواع و اقسام حیله‌ها و فتنه‌ها مانع حضور مردم در پای صندوق‌های اخذ رای شود، اما همیشه حضور پرشور مردم در زمان برگزاری انتخابات و پای صندوق رای توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کرده است.

دادستان قزوین اظهار داشت: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همیشه تاکید فراوان داشته و دارند که انتخابات باید پرشور و در سلامت کامل برگزار شود و وظیفه همه ما این است که به گونه‌ای عمل کنیم تا حضور مردم در انتخابات حداکثری باشد و از آراء مردم که حق الناس است، صیانت کنیم.

قاسمی در ادامه بیان داشت: با بخشنامه ابلاغی از سوی ریاست قوه قضاییه تحت عنوان " تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی"، عملا دستگاه قضایی با مسئولیت پیشگیری از وقوع جرائم و تخلفات، وارد فضای انتخابات شده و در این خصوص ستاد استعلامات دادسرا تشکیل و نماینده ثابت دادستان در کمیته امنیت انتخابات استان معرفی شده و بزودی شعب ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی معین خواهد شد.

وی افزود: بر اساس قانون همه دستگاه‌ها موظفند با عوامل اجرایی و نظارت برگزاری انتخابات با همه توان همکاری داشته باشند و همه باید تلاش کنیم تا انتخابات در بستر و فضایی امن و آرام و در سلامت کامل برگزار شود، زیرا برگزاری یک انتخابات شکوهمند موجب نشاط سیاسی و اجتماعی می‌شود و دلگرمی و اعتماد مردم به نظام را در پی دارد.

محمد قاسمی خاطرنشان کرد: همانطور که بیان شد و تاکید می‌گردد انتظار این است همه دستگاه‌ها و نهاد‌ها و آحاد جامعه در برگزاری انتخابات به عوامل نظارت و اجرایی کمک کنند و عوامل برگزاری نیز باید در کمال بی طرفی و بدور از مسائل سیاسی و جناحی به وظایف قانونی خود عمل کنند، زیرا اگر عوامل برگزاری از مسیر قانون و بی طرفی خارج شوند دیگر نمی‌توان از سایرین انتظار رعایت قانون را داشت.

این مقام قضایی استان قزوین خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی همانند گذشته با جدیت تمام در برگزاری انتخاباتی حداکثری توام با آرامش تلاش خواهد کرد و در بحث تخلفات این حوزه نیز نگاه پیشگیرانه خواهد داشت، اما در برخورد با متخلفان با هیچ جناح، گروه و سلیقه سیاسی تعارف نداریم و برخورد با متخلفان قاطعانه خواهد بود،.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در ادامه تاکید کرد: برگزاری امر انتخابات یک کار جمعی و گروهی است و نباید جزیره‌ای عمل کنیم و همه باید در مسیر قانون گام بردارند.

دادستان قزوین در پایان خاطرنشان کرد: اموال و امکانات عمومی که در اختیار دستگاه‌ها و نهاد‌های مختلف قرار دارد نباید مورد سوء استفاده قرار گیرد و یا به نفع کاندیدا‌ها یا جریانات سیاسی استفاده شود و در صورت مشاهده برخورد قضایی صورت خواهد گرفت و همه باید تلاش کنیم تا هیچ شک و شائبه‌ای در برگزاری انتخابات ایجاد نشود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *