بیکاری معلمان به دنبال نبود درس زبان انگلیسی

9:40 - 22 مهر 1398
کد خبر: ۵۵۸۴۹۶
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: درکنار درس زبان انگلیسی باید زبان‌های دیگر از جمله فرانسه، آلمانی، اسپانیایی و... در مدارس آموزش داده شود، تا دانش آموزان بر مبنای علاقه و استعداد خود اقدام به یادگیری زبان خارجی کنند.

زبان انگلیسی جزو دروس آموزشی مصوب آموزش وپرورشبه گزارش گروه فضای مجازی ،فریده اولادقبادبا انتقاد از طرح یک فوریتی رفع انحصار از زبان انگلیسی گفت: ۵۷ نماینده مجلس طرح یک فوریتی رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور را به هیأت رئیسه مجلس ارسال کردند، متاسفانه در این طرح آموزش زبان انگلیسی از برنامه مدارس حذف و اختیاری اعلام شده است و دانش‌آموزان برای یادگیری می‌توانند به آموزشگاه‌های آزاد مراجعه کنندنماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: طرح حذف زبان انگلیسی مغایر با اصل ۳۰ قانون اساسی است؛ مطابق این اصل دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم آورد و وسایل تحصیلات عالی را تا سرحد خود کفایی کشور به طور رایگان گسترش دهد؛ متاسفانه در این طرح بحث تدریس زبان انگلیسی در آموزشگاه‌های آزاد تحصیلات رایگان در کشور را زیر سئوال می‌برد.

زبان انگلیسی جزو دروس آموزشی مصوب آموزش وپرورش

نماینده مردم در مجلس دهم یادآورشد: زبان انگلیسی جزو دروس آموزشی مصوب آموزش و پرورش است اگر این درس حذف و به آموزشگاه‌های آزاد ارائه شود نوعی بی عدالتی در حق برخی از دانش آموزان است؛ دانش آموزانی هستند که در مناطق محروم و حاشیه‌ای شهر‌های زندگی می‌کنند و از شرایط مالی مناسبی برخودار نیستند و حتی در مناطق محروم آموزشگاه‌های علمی وجود ندارد.

بیکاری معلمان به دنبال نبود درس زبان انگلیسی

اولادقباد به بیکاری مدرسان زبان انگلیسی اشاره کرد و گفت: به دنبال اجرایی شدن این طرح بسیاری از مدرسان که زبان انگلیسی تدریس می‌کنند بیکار می‌شوند و حتی این حذف می‌تواند ضربه محکمی باشد به دانشجویان زبان خارجی که به تدریس زبان انگلیسی در مدارس امیدوار بودند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: درکنار درس زبان انگلیسی باید زبان‌های دیگر از جمله فرانسه، آلمانی، اسپانیایی و... در مدارس آموزش داده شود، تا دانش آموزان بر مبنای علاقه و استعداد خود اقدام به یادگیری زبان خارجی کنند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *