بالغ بر ۲ میلیون و ۴۵۹ هزار زائر اربعین از مرز خارج شدند

15:47 - 21 مهر 1398
کد خبر: ۵۵۸۳۵۶
رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: تا کنون بیش از ۲ میلیون و ۴۵۹ هزار زائر اربعین از ۴ مرز زمینی کشور به مقصد کربلا و نجف اشرف خارج شدند.

به گزارش گروه جامعه ، علی رضا رشیدیان با بیان این مطلب افزود: این جمعیت از ابتدای ماه صفر تا کنون است.


وی عنوان کرد: از این تعداد، از ابتدای ماه صفر ۷۳ هزار زائر نیز از طریق مرز هوایی عازم عتبات شده اند.


وی با بیان اینکه طی روز‌های اخیر حجم گسترده از زائران راهی مرز‌ها و از آنجا عازم عتبات شده اند، گفت: همچنان هم مرز‌ها با ازدحام مواجه است چنانکه فقط بیش از یک میلیون و ۳۷۶ هزار ۹۰۰ زائر از طریق مرز مهران وارد عراق شده اند.
وی افزود: بعد از مهران بیشترین جمعیت زائر خروجی با رقم ۶۴۵ هزار و ۹۸۷ نفر مربوط به مرز شلمچه و نیز مرز چذابه با ۲۷۹ هزار و ۲۸۰ زائر می‌باشد.


وی عنوان کرد: از مرز خسروی نیز تا کنون ۱۱۲ هزار و ۴۲۶ زائر ایرانی به مقصد عتبات خارج شده اند.


رشیدیان افزود: از کل این زائران تا کنون بالغ بر ۵۸۰ هزار نفر نیز به کشور بازگشته اند که با رقم زائران بازگشتی از طریق هوایی به تعداد ۶۰۸ هزار و ۴۰۰ نفر می‌ر سند.


رشیدیان با بیان اینکه امسال اقبال زائران ایرانی به زیارت اربعین رشد چشمگیری داشته است، گفت: سال گذشته حدود دو میلیون نفر در سامانه سماح ثبت نام کردند و رقمی بیش از دو میلیون نفر از کشورمان به سفر اربعین رفتند.

وی عنوان کرد: اما امسال تا کنون بالغ بر ۳ میلیون و ۵۴ هزار و ۷۴۶ نفر در سامانه ثبت نام کرده اند.


به گفته وی، از این تعداد یک میلیون و ۹۳۴ هزار و ۲۴۷ نفر مرد و یک میلیون و ۱۲۰ هزار و ۵۹۵ نفر دیگر را بانوان تشکیل می‌دهند.


وی با بیان اینکه طی روز‌های باقیمانده تا اربعین آمار ثبت نام و خروج از کشور روند افزایشی دارد، توصیه کرد: زائرانی که به عتبات می‌روند پس از زیارت سریعتر به کشور بازگردند تا با مشکلات بازگشت مواجه نشوند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *