رشد ۵۱ درصد سرمایه گذاری در منطقه آزاد اروند

۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵:۰۴
کد خبر: ۵۵۸۲۹۶
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
معاون سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند با اشاره به رشد ۵۱ درصدی جذب سرمایه گذاری نسبت به مدت زمان سال گذشته گفت: در ۶ ماهه سال ۹۷، سه هزار و ۷۶۹ میلیارد ریال سرمایه گذاری جذب شده بود که این رقم در سال ۹۸ به ۵ هزار و ۵۹۹ میلیارد ریال رسیده است.

رشد ۵۱ درصد سرمایه گذاری در منطقه آزاد اروندبه گزارش خبرنگار گروه اقتصاد ، سید علی موسوی در نشست خبری با بیان اینکه رویکرد صادراتی منطقه بیشتر صادراتی است تا وارداتی، اظهار کرد: در منطقه آزاد اروند ۲۵۰۰ فعال اقتصادی و ۲۰ هزار واحد صنفی فعالیت می‌کنند و دو بندر وارداتی وصادراتی آبادان و خرمشهر وجود دارد.

معاون سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند با بیان اینکه تراز تجاری این منطقه مثبت است، افزود: در ۶ ماهه امسال واردات مواد اولیه نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته و از رقم ۱۲ میلیون دلار به ۱۱۶ میلیون دلار رسیده است.

وی با اشاره به رشد ۵۱ درصدی صادرات کالا‌های تولید شده در منطقه اروند در ۶ ماهه امسال نسبت به سال گذشته گفت: در ۶ ماهه سال ۹۷، ۵۱ میلیون دلار صادر شده بود که این رقم در سال جاری به ۸۶ میلیون دلار رسیده و شامل مواد غذایی، قیر، محصولات شیلاتی و خرما بوده است.

موسوی ادامه داد: صادرات کالا‌های تولید شده در سرزمین اصلی در ۶ ماهه سال گذشته ۲۸۱ میلیون دلار بوده که امسال به ۶۴۰ میلیون دلار رسیده است.

معاون سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند خاطرنشان کرد: ترانزیت خارجی نیز در ۶ ماهه امسال در این منطقه رشد ۳۴ درصدی داشته و از رقم ۹۳ میلیون دلار سال گذشته به عدد ۱۲۵ میلیون دلار رسیده است.

وی با اشاره به سرمایه گذاری صورت گرفته در این منطقه خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۸۰ فرصت سرمایه گذاری در منطقه تعریف شده که ۳۵ مورد از آن‌ها تبدیل به بسته سرمایه گذاری شده است.

معاون سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند تصریح کرد: همچنین ۱۳۸ پروژه در دست اجرا قرار دارد که ۹۸ مورد آن صنعتی، ۶ مورد تجاری خدماتی و ۳۴ مورد آن گردشگری و عمرانی است.

موسوی ادامه داد: ۱۳۸ پروژه در دست اجرا ۶ هزار و ۵۷۹ شغل مستقیم و ۱۸ هزار و ۵۷۲ شغل غیرمستقیم ایجاد کرده است.

وی با اشاره به رشد ۵۱ درصدی جذب سرمایه گذاری نسبت به مدت زمان سال گذشته گفت: در ۶ ماهه سال ۹۷، سه هزار و ۷۶۹ میلیارد ریال سرمایه گذاری جذب شده بود که این رقم در سال ۹۸ به ۵ هزار و ۵۹۹ میلیارد ریال رسیده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *