رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

سرمایه گذاری ۲۲۰۰ میلیارد تومانی در حوزه لرزه نگاری

11:52 - 21 مهر 1398
کد خبر: ۵۵۸۲۲۳
دسته بندی: اقتصاد ، اقتصاد ایران
مدیر اکتشافات شرکت ملی نفت ایران گفت:۲۲۰۰ میلیارد تومان در حوزه دیتا‌های لرزه نگاری در حوزه رسوبی سرمایه گذاری شده است و پراکندگی خوبی در کشور وجود دارد.

سید صالح هندی در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت ایام اربعین اظهار کرد: در نشست امروز در مورد عقد دو قرارداد با شرکت ایرانی و کشف میدان عظیم گازی صحبت خواهیم کرد.

مدیر اکتشافات شرکت ملی نفت ایران تصریح کرد: مدیریت اکتشاف در تمامی مناطق رسوبی به منظور کشف منابع هیدرو کربنی صورت خواهد گرفت.

وی افزود:اطلاعات ژئو فیزیکی ابتدایی‌ترین اطلاعات پایه مورد نیاز است که برای عملیات اکتشاف به آن نیاز داریم و امروز دو قرارد در همین زمینه با شرکت‌های ایرانی امضا خواهد شد.

هندی عنوان کرد: ۱۴ قرار داد لرزه نگاری و سئو مغناطیسی در دستور کار قرار گرفته و تا کنون ۷ قراردداد تعیین تکلیف شده و تا انتهای سال قرارد‌های باقی مانده بررسی خواهد شد.

مدیر اکتشافات شرکت ملی نفت ایران با اشاره به میزان سرمایه گذاری در این حوزه بیان کرد:۲۲۰۰ میلیارد تومان درحوزه دیتا‌های لرزه نگاری حوزه‌های رسوبی سرمایه گذاری شده است و پراکندگی خوبی در کشور وجود دارد.

وی ادامه داد: امضای این قراردداد‌های با شرکت‌های نفتی نشان از پویایی صنعت کشور با وجود تحریم‌های بین المللی دارد‌

هندی مطرح کرد: سرمایه گزاری بر روی دیتا‌های لرزه نگاری از نوع سرمایه‌های بلند مدت است و نتیجه این اطلاعات در روند پنج سال آینده طرح‌های اکتشافی موثر است.

مدیر اکتشافات شرکت ملی نفت ایران  تصریح کرد:بخشی از قرارد‌های پانیذ بر عهده شرکت‌های خارجی بود که با حمایت وزارت نفت شروت‌های داخلی توانستند به خوبی جای شرکت‌های خارجی را پر کنند.

وی افزود: به خودباوری کامل در حوزه اکتشافات نفتی رسیده ایم.

هندی عنوان کرد: از سال ۹۵ با توجه به تغییر رویکرد در شرکت اکتشافات به سمت پروژه محور شاهد خبر‌های خوبی در این حوزه هستیم.
 
مدیر شرکت اکتشافات ایران بیان کرد:شرکت مدیریت اکتشاف در بحث هیدروکربن مایع و نفت به ۱۳۰ درصد تعهدات خود عمل کرده و در حوزه گاز به ۱۷۰ درصد تکلیف خود عمل کرده است.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *