دزد دفاتر آژانس‌های هواپیمایی به دام پلیس افتاد

15:21 - 20 مهر 1398
کد خبر: ۵۵۷۹۶۹
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری دزد جوان دفاتر آژانس هواپیمایی محله سنایی خبر داد و گفت: سارق برای پنهان ماندن چهره واقعی اش از کلاه گیس و ماسک استفاده می‌کرد.

دزد دفاتر آژانس‌های هواپیمایی به دام پلیس افتادبه گزارش گروه جامعه ،سردار "کیوان ظهیری"بیان کرد: اوایل مهر امسال ماموران کلانتری ۱۰۵ سنایی در جریان چند فقره سرقت از دفاتر آژانس هواپیمایی قرار گرفتند و تیمی از ماموران تجسس کلانتری برای تحقیقات پلیسی و دستگیری عامل یا عاملان این سرقت‌ها وارد عمل شدند.

وی توضیح داد: ماموران در گام نخست پی بردند که سارق یا سارقان پس از تعطیلی دفاتر آژانس هواپیمایی با استفاده از ابزار‌های خاص اقدام به تخریب قفل و کرکره‌های فلزی جلوی در‌های دفاتر کرده و لپ تاپ، دلار و یورو‌های داخل آژانس هواپیمایی را سرقت کرده اند که با توجه به یکسان بودن نحوه سرقت ظن ماموران برانگیخته شد که سرقت‌ها توسط گروه و با فرد یکسانی انجام شده است.

سردار ظهیری ادامه داد: بدین ترتیب تیم پلیسی به سراغ دوربین‌های مداربسته در محل‌های سرقت رفتند و به دست آوردند که سرقت‌ها توسط فرد جوان انجام می‌شود که با استفاده از کلاه گیس و کلاه‌های نقابدار سعی بر پنهان نگه داشتن چهره واقعی اش است.

رئیس پلیس پیشگیری تهران عنوان کرد: تصویری از چهره سارق در اختیار نگهبانان آژانس قرار داده شد و تجسس‌ها برای دستگیری متهم در دستور کار ماموران پلیس قرار داشت.

وی گفت: تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا اینکه روز سه شنبه ۱۶ مهر ماه نگهبان یک آژانس هواپیمایی در تماس با پلیس ۱۱۰ از تردد مرد مرموزی که شبیه به سارق یکی از دفاتر آژانس هواپیمایی است خبر داد و خیلی زود ماموران کلانتری ۱۰۵ سنایی در محل حاضر شدند، اما اثری از مرد مرموز نبود و نگهبان ساختمان اعلام کرد که مرد جوان به سمت یکی از کوچه‌های فرعی رفته است.

این مقام ارشد انتظامی گفت: ماموران خیلی زود به مسیر حرکت مرد مرموز رفتند و توانستند مرد جوانی را که در حال پرسه زنی در خیابان‌های خلوت بود، دستگیر کنند.

سردار ظهیری ابراز داشت: متهم در ابتدا خود را بیگناه معرفی می‌کرد، اما وقتی در برابر تصاویر دوربین مداربسته قرار گرفت به ناچار لب به سخن باز کرد و به سرقت از دفاتر هواپیمایی اعتراف کرد.

وی با اشاره به اینکه در ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه متهم در محدوده خیابان شریعتی شناسایی شد، بیان داشت: با هماهنگی مقام قضائی از محفیگاه متهم بازدید و در بررسی از آن محل ۱۷ لپ تاپ و ۲ گوشی سرقتی کشف و متهم در اعترافاتش ادعا کرد: دلار و یورو‌ها را به فروش رسانده و با پول به دست آمده این خانه را اجاره کرده است.

رئیس پلیس پیشگیری تهران گفت: شهروندان با استفاده از سامانه مها می‌توانند راه را برای دزدان سخت کنند. این سامانه که به کلانتری‌های متصل است هر گونه اقدام دزدان را مستقیم به پلیس گزارش می‌کند و با روشن شدن آژیر دزدان به نیت خود نمی‌رسند.

وی افزود: در بررسی از دفاتر هواپیمایی عدم استفاه از سامانه مها و عدم نصب دزدگیر و عدم بکارگیری قفل‌های مناسب برای در‌ها باعث شده تا این سارق به راحتی و با استفاده از ابزار‌های خاص این سرقت‌ها را انجام دهد که از مردم می‌خواهیم هشدار‌های پلیسی را جدی بگیرند تا شاهد چنین سرقت‌هایی نباشیم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *