رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

تخلفات تاکسیران‌ها از اخذ کرایه بیشتر از مسافران تا عدم نصب نرخ مصوب

8:00 - 23 مهر 1398
کد خبر: ۵۵۷۸۷۳
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهر‌های کشور، از رسیدگی به تخلفات تاکسیران‌ها در کمیته انضباطی خبر داد.

تخلفات تاکسیران‌ها از اخذ کرایه بیشتر از مسافران تا عدم نصب نرخ مصوبمرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهر‌های کشور در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه ، با بیان اینکه شورای اسلامی هر شهر مصوب کننده نرخ کرایه در بخش خطی یا گردشی در ابتدای هر سال است، گفت: پس از مصوبه شورا برچسب نرخ کرایه در خودرو‌های تاکسی در سراسر کشور نصب می‌شود و رانندگان موظف به دریافت کرایه مطابق با نرخ مصوب هستند.


وی با تاکید بر اینکه در صورتی که رانندگان بدون توجه به نرخ مصوب خواهان اخذ مبالغ بیشتر از مسافران باشند شهروندان می‌توانند مراتب شکایت خود را اعلام کنند، افزود: شهروندان در هر شهری با سامانه‌های محلی می‌توانند شکایت خود را ثبت کرده و در صورت لزوم در سایت اتحادیه تاکسیرانی اعلام کنند.


ضامنی با بیان اینکه شکایت‌های شهروندان از تاکسیران‌ها در کمیته انضباطی بررسی می‌شود، تصریح کرد: عدم نصب نرخ مصوب کرایه در شیشه خودرو نیز تخلف محرزی است که در صورت مشاهده مورد برخورد واقع خواهد شد.


مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهر‌های کشور یادآور شد: مردم می‌توانند شکایت‌های خود را از رانندگان تاکسی در تهران با سامانه ۱۸۸۸ در میان بگذارند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *