کاهش اطاله دادرسی، صدور آراء متقن وکاهش ورودی از اهداف قوه قضاییه است

۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۹:۲۳
کد خبر: ۵۵۵۷۸۰
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: سند تحول دستگاه قضایی و تأکید ریاست قوه قضاییه بر کاهش اطاله دادرسی، صدور آراء متقن و کاهش ورودی پرونده‌ها به دادگستری و ترویج فرهنگ صلح و سازش است که همه کارکنان باید در تحقق این اهداف مهم، اثر گذار باشند.

کاهش اطاله دادرسی، صدور آراء متقن وکاهش ورودی، هدف قوه قضاییه استبه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد در جمع کارکنان اداری و قضایی دادگستری شهرستان خاتم، گفت: سند تحول دستگاه قضایی و تأکید ریاست قوه قضاییه بر کاهش اطاله دادرسی، صدور آراء متقن و کاهش ورودی پرونده‌ها به دادگستری و ترویج فرهنگ صلح و سازش است که همه کارکنان باید در تحقق این اهداف مهم، اثر گذار باشند.

وی اظهار داشت: افزایش سرمایه اجتماعی و ارتقاء رضایتمندی مردم، دیدار با مراجعین دادگستری شهرستان با هدف استماع مشکلات، دغدغه‌های آنان از اهداف سفر به حوزه‌های قضایی است.

رئیس کل دادگستری استان یزد تصریح کرد: در سند تحول قوه قضاییه، تسریع در رسیدگی، کاهش اطاله دادرسی، صدور آراء متقن و کاهش ورودی پرونده‌ها به دادگستری با اجرای برنامه‌های پیشگیری از وقوع جرم از اهداف مهمی است که دنبال می‌گردد.

وی افزود: ایجاد تحول، کسب رضایت مردم و تولید امید و اعتماد نسبت به قوه قضاییه به عنوان ملجاء و پناهگاه مردم، نیازمند عزم جدی و کار جهادی کارکنان قوه قضائیه است.

این مقام قضایی بررسی پرونده‌های مُسن در حوزه‌های قضایی را از برنامه‌های حضور هیئت بازرسی شهرستان‌ها ذکر کرد و بیان داشت: در بازرسی ها، پرونده‌ها معمر و مُسن مورد بررسی تیم کارشناسی قرار می‌گیرند تا علل و عوامل کُندی رسیدگی شناسایی و راه حل‌های حقوقی و قضایی برای تسریع در رسیدگی و کاهش اطاله دادرسی در پایان بازرسی ارایه می‌گردد.

وی ترویج فرهنگ صلح و سازش را از تأکیدات ریاست قوه قضاییه اعلام کرد و ابراز داشت: تمام کارکنان اداری و قضایی باید تلاش خود را در مسیر توسعه فرهنگ صلح و سازش و اصلاح ذات البین، بالاخص با استفاده از ظرفیت شورا‌های حل اختلاف به خرج دهند.

شایان ذکر است در این جلسه کارکنان اداری نیز به بیان مشکلات حوزه کاری خود پرداختند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *