تا ۳ سال آینده در تولید چادر مشکی به خودکفایی خواهیم رسید

۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۲:۱۱
کد خبر: ۵۵۵۱۵۹
دسته بندی‌: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از شرکت دسترنج رضا بافت در استان قزوین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما در کشورمان ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه نساجی، پوشاک و تولید پارچه داریم که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش گروه اقتصاد به نقل از شاتا، رضا رحمانی گفت: در گذشته بخش عمده‌ای از نیاز بازار به محصولات نساجی از خارج کشور و از طریق واردات انجام می‌شد، که در بخش تامین چادر مشکی این رقم ۸۰ درصد مصرف این محصول را به خود اختصاص داده بود.

وی افزود: با توجه به اهمیت خودکفایی در این بخش شرکت دسترنج رضا بافت در این حوزه سرمایه‌گذاری خوبی انجام داده و یکی از واحد‌های پیشرو ما در تامین مواد اولیه و تولید پارچه مخصوص چادر مشکی در کشور می‌باشد.

رحمانی ادامه داد: خوشبختانه واحد‌هایی از این دست که با همکاری دانشگاه‌ها و بخش‌های علمی کشور و شرکت‌های دانش بنیان قدم‌های بسیار خوبی در توسعه فناوری‌های لازم در این صنایع برداشته اند، در سطح کشور در حال افزایش هستند که مورد حمایت جدی ما قرار خواهند گرفت.

وزیر صمت خاطر نشان کرد: تولیدات شرکت دسترنج رضا بافت در محصول چادر مشکی، دارای کیفیت بسیار بالایی است و همتراز با تولیدات کشور‌های ژاپن و کره جنوبی می‌تواند بخش اعظمی از نیاز بازار مصرف این کالا را در کشور پوشش دهد.

رحمانی خاطر نشان کرد: طبق برنامه‌ریزی و زمان بندی انجام گرفته از سوی وزارت صمت، امیدواریم تا سه سال آینده در تولید چادر مشکی در کشور به طور کامل به خودکفایی برسیم.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *