ترامپ، آمریکا را به جنگ داخلی تهدید کرد!

۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۰:۵۶
کد خبر: ۵۵۴۴۳۸
دونالد ترامپ آخر هفته خود را با توئیتی طوفانی آغاز کرد که نشان‌ می دهد او هفته سختی را در مواجهه با رقبایش پیش رو خواهد داشت.

به گزارش گروه فضای مجازی ، با اعلام خبر آغاز تحقیقات برای استیضاح رئیس جمهور آمریکا، خواب آشفته دونالد ترامپ، آشفته‌تر شد.

ده روز اخیر را شاید بتوان یکی از پر تنش‌ترین دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ لقب داد. انتشار گزارش شکایت یک افشاکننده مرتبط با سرویس اطلاعاتی آمریکا، و سپس انتشار متن صحبت‌های تماس تلفنی دونالد ترامپ با همتای اوکراینی خود و درخواست [غیرقانونی]از او (رئیس‌جمهور اوکراین) برای افشاگری علیه جو بایدن، نامزد حزب دموکرات، رئیس مجلس آمریکا را وادار به یک موضع گیری رسمی کرد.

نانسی پلوسی اعلام کرد که اقدامات اخیر ترامپ کاملا غیرقانونی است و او باید استیضاح شود و هیچ کسی بالاتر از قانون نیست. این صحبت‎‌های پلوسی به سرعت تبدیل به تیتر یک رسانه‌ها شد.

توئیتر، خانه اول ترامپ، پر شد از هشتگ‌هایی که درخواست استیضاح را مطالبه می‌کرد. کاخ سفید نیز هیچ آمادگی برای این خبر نداشت. حداقل موضع گیری‌های اولیه نشان از غافلگیری آن‌ها داشت. اما انتشار این خبر بلافاصله عصبانیت رئیس جمهور آمریکا -که هیچوقت تلفن همراهش را از خود دور نمی‌کند- را به همراه داشت. در پیامی که دونالد ترامپ در توئیتر منتشر کرد به راحتی می‌توان اوضاع ذهنی او را کاملا آشفته ارزیابی کرد.

دونالد ترامپ در صفحه توئیتر خود نوشت (استفاده از کلمات بزرگ نشان‌دهنده‌ی عصبانیت فرد است): «دموکرات‌ها به دنبال نابود کردن حزب جمهوری خواه هستند. کنار هم بایستید، در بازی آن‌ها بازی کنید و سخت بجنگید. کشور ما در خطر است!»

ترامپ، آمریکا را به جنگ داخلی تهدید کرد!

از زمان انتشار این خبر، ترامپ رکورد توئیت و ریتوئیت زدن خود را هم شکست. او تا امروز بیش از ۴۶ پیام در توئیتر منتشر کرده که در مقایسه با دیگر زمان‌ها ۴۳ درصد افزایش داشته است.

با انتشار جزئیات انکارناپذیر گفتگوی ترامپ با زلنسکی، و ایجاد جوی از نارضایتی در میان مردم آمریکا از خیانت رئیس جمهور این کشور در نادیده گرفتن دستگاه‌های اطلاعاتی و توسل به یک قدرت خارجی برای تاثیرگذاری در انتخابات (که خود نشان دهنده ناامیدی رئیس جمهور آمریکا از انتخاب مجدد است)، آخرین نظرسنجی‌ها نشان داد که ۵۵ درصد از مردم آمریکا موافق استیضاح هستند.

ترامپ، آمریکا را به جنگ داخلی تهدید کرد!

نظرسنجی | موفقیت دموکرات‌ها در همراه کردن مردم آمریکا برای استیضاح

 

با افزایش نگرانی‌ها از عملکرد رئیس جمهور آمریکا و قوت گرفتن طرح استیضاح وی، دونالد ترامپ همچون گذشته برای فرار از پیامد‌های عملکرد خود با استفاده زیرکانه از تاکتیک «خود را یک قربانی نشان دادن» انتقادات را به متوجه دیگران کرد. روز یکشنبه در حالی که او به تعطیلات رفته بود، از طریق توئیتر این بار نه فقط دموکرات‌ها بلکه، از روی استیصال، کشور آمریکا را تهدید به جنگ داخلی کرد:

 

«اگر دموکرات‌ها موفق شوند تا من را برکنار کنند (که هرگز این اتفاق نمی‌افتد)، منجر به یک جنگ داخلی خواهد شد. جنگی که ملت ما را درگیر خود خواهد کرد.»

ترامپ، آمریکا را به جنگ داخلی تهدید کرد!

آخرین جنگ داخلی آمریکا از سال ۱۸۶۱ تا ۱۸۶۵ بود که یکی از خونین‌ترین جنگ‌ها در تاریخ آمریکاست. این جنگ حدود ۶۲۰ هزار نفر را به کام مرگ کشاند.

موضعگیری‌های اخیر رئیس جمهور امریکا و دستیارانش از جمله رودی جولیانی، وکیل سابق ترامپ، در روز‌های اخیر چالشی بزرگ را برای کاخ سفید رقم زده است. در هفته پیش رو پامپئو و بسیاری دیگر که ترامپ در گفتگو خود با همتای اوکراینی‌اش به نام آن‌ها اشاره کرده، طبق درخواست کمیته‌های بازرسی مجلس آمریکا، برای توضیحات احضار خواهند شد. با ادامه روند استیضاح و همراهی مردم، رسانه‌ها، حتی رسانه مطبوع ترامپ یعنی فاکس نیوز، بنظر می‌رسد که تلاش ترامپ برای نابود کردن چهره رقیبش، جو بایدن، نتیجه عکس داده و حالا او باید منتظر موجی از انتقادات و احتمالا از دست دادن ریاست جهموری خود باشد.

 

منبع: جام نیوز

: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *