آزادسازی پنج هکتار از اراضی زراعی و باغی در حریم شهر لواسانات و حاشیه سد لتیان

۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲:۱۶
کد خبر: ۵۵۲۴۸۲
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس جهاد کشاورزی شمیرانات از آزادسازی پنج هکتار از اراضی در راستای تبصره دو ماده ده قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها خبر داد.
ایلکا، رئیس جهاد کشاورزی شمیرانات در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی از آزادسازی پنج هکتار از اراضی در راستای تبصره دو ماده ده قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها خبر داد و بیان کرد: تغییر کاربری اراضی کشاورزی همواره از چالش‌ها و مشکلات اصلی فراروی بخش کشاورزی بوده و حفظ کاربری این اراضی از جمله فاکتور‌های اساسی تامین کننده پایداری بخش کشاورزی است.
 
رئیس جهاد کشاورزی شمیرانات خاطرنشان کرد: شهرستان شمیرانات از لحاظ تعداد تغییر کاربری اراضی کشاورزی، کشاورزی پایدار این شهرستان را با تهدید اساسی روبرو نموده است.

وی ادامه داد: عوامل اقتصادی نظیر درآمد ناشی از تغییر کاربری جدید، افزایش ارزش زمین، نزدیکی به شهر تهران به همراه عواملی، چون افزایش درآمد حاصل از فعالیت‌های غیرکشاورزی، توریستی بودن دو بخش لواسان و رودبار قصران اثراتی بر تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی دارند و جهت حفظ کاربری اراضی کشاورزی راهکاری جز پیشگیری و برخورد قاطع با تغییر کاربری دهندگان اراضی کشاورزی متصور نیست.
 
آزادسازی پنج هکتار از اراضی زراعی و باغی در حریم شهر لواسانات و حاشیه سد لتیان
رئیس جهاد کشاورزی شمیرانات تصریح کرد: در این خصوص با فعالیت اکیپ گشت امور اراضی جهاد کشاورزی در سطح شهرستان در حد امکان نسبت به اعمال قانون و برخورد با متخلفین در حوزه زمین اقدام لازم بعمل می‌آید.

ایلکا ادامه داد: در همین راستا در طی دو روز اخیر اول و دوم مهرماه بر اساس تبصره دو ماده ده قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها، با اخذ دستورات لازم از ریاست حوزه قضایی لواسانات و با حضور پرسنل خدوم نیروی انتظامی کلانتری لواسان، بالغ بر ۴۷ مورد (فونداسیون، سوله بزرگ کارگاهی، دیوارکشی و بنا‌های ویلایی) در حریم شهر لواسانات و حاشیه سد لتیان در شهرستان شمیرانات قلع و قمع و مساحت پنج هکتار از اراضی کشاورزی اعاده به وضع سابق گردید.
 
آزادسازی پنج هکتار از اراضی زراعی و باغی در حریم شهر لواسانات و حاشیه سد لتیان
وی در پایان بیان کرد: مدیریت جهادکشاورزی شهرستان شمیرانات از ادارات مرتبط، بخشداری ها، شهرداری‌ها و دهیاران و شورا‌های اسلامی روستا‌ها در جهت حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها در خارج از بافت روستا و حریم شهر‌ها درخواست مساعدت و همکاری داشته است تا از این طریق بتوان تداوم تولیدات کشاورزی و امنیت غذایی را مهیا کرد.
 
 
 
[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/01/2277881_824.mp4']
 
var player = videojs('player_195774_2277345',{poster:'',width:400,height:300}); player.one('play', (function(){ $.post('/fa/ajax/news/video/2277345',{},function (data) {}); }));
 
بیشتر بخوانید:
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *