میعانات گازی پارس جنوبی از ۱۵ مهر در بورس انرژی عرضه می‌شود

۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵:۰۲
کد خبر: ۵۵۲۱۲۲
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
مدیر عامل بورس انرژی ایران از عرضه نفت سفید در بازار فروش داخلی و عرضه میعانات گازی پارس جنوبی در بورس انرژی خبر داد.
به گزارش گروه اقتصاد به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، سید علی حسینی اظهار کرد: از ابتدای شهریور، هفته‌ای ۲۵ هزار تن نفت سفید برای تقویت رونق تولید و حمایت از صنایع کوچک و متوسط در این بورس عرضه شد و این روند همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه حمایت از رونق تولید و صنایع داخلی از جمله صنایع کوچک و متوسط همواره در دستور کار بورس انرژی است، افزود: این صنایع سهم بسزایی در اشتغال کشور دارد و با عرضه نفت سفید به عنوان خوراک صنایع شیمیایی و پالایشگاه‌های کوچک و متوسط برخی از چالش‌های پیش روی این صنایع مرتفع شد.

حسینی با تاکید بر اینکه خریداران استقبال مناسبی از این عرضه‌ها داشتند به قیمت عرضه نفت سفید نیز اشاره کرد و گفت: قیمت‌های فعلی کاملا رقابتی و مناسب است و با توجه به توان تولید داخل در پالایشگاه‌های بزرگ کشور، محدودیتی در عرضه نفت سفید در رینگ داخلی برای صنایع وجود ندارد و متناسب با تقاضا عرضه این محصول نیز می‌تواند افزایش یابد.

مدیر عامل بورس انرژی ایران از عرضه میعانات گازی پارس جنوبی در بورس انرژی خبر داد و عنوان کرد: میعانات گازی پارس جنوبی از ۱۵ مهر امسال در بورس انرژی ایران عرضه می‌شود و در مرحله نخست ۱۰ هزار تن از تولیدات پارس جنوبی به صورت هفتگی عرضه خواهد شد.

وی افزود: این محصول، از کیفیت خوبی برخوردار است و تحویل آن نیز از انبار‌های متمرکز عسلویه انجام خواهد گرفت. خریداران این محصول عمدتا پالایشگاه‌های کوچک و شرکت‌های شیمیایی کوچک و متوسط هستند و می‌توانند در رینگ داخلی حضور داشته باشند و این محصول را به عنوان خوراک خریداری کنند.

حسینی تصریح کرد: بر اساس تقاضای خریداران و اقبالی که از این بازار صورت خواهد گرفت امکان افزایش این عرضه وجود دارد و برنامه ریزی لازم برای تامین این خوراک و تحویل آن از انبار‌های متمرکز عسلویه انجام شده است. قیمت‌ها نیز رقابتی خواهد بود تا صنایع داخلی بتوانند آن را به راحتی خریداری و در تولید خود از آن استفاده کنند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *