بنیاد برکت ۴۸۰۰ شغل در استان فارس ایجاد می‌کند

۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱:۳۱
کد خبر: ۵۵۰۸۸۰
با سفر مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به استان فارس، براساس تأکیدات ریاست ستاد اجرایی در زمینه‌ی اشتغال‌زایی و توانمندسازی مناطق محروم، عملیات ایجاد ۴۸۰۰ شغل جدید در این استان آغاز می‌شود.

بنیاد برکت ۴۸۰۰ شغل در استان فارس ایجاد می‌کندبه گزارش گروه جامعه ، در سفر مهندس سعید جعفری، مدیرعامل بنیاد برکت و معاونان و مدیران این بنیاد به استان فارس، ضمن بازدید از اقدامات و طرح‌های برکت در حوزه‌های اشتغال‌زایی و زیربنایی در شهرستان کازرون، عملیات اجرایی ۲ هزار طرح اشتغال‌زایی با قابلیت ایجاد ۴۸۰۰ شغل در ۸ شهرستان این استان آغاز شد.


مدیرعامل بنیاد برکت در این خصوص توضیح داد: نی‌ریز، استهبان، آباده، بوانات، خرم‌بید، کازرون، شیراز و نورآباد ممسنی شهر‌هایی هستند که ۲ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت با اعتباری بالغ بر ۱۸۰۰ میلیارد ریال در روستا‌ها و مناطق کم‌تر برخوردار آن‌ها اجرایی می‌شود.


مهندس جعفری ادامه داد: ۴۸۰۰ شغل حاصل از عملیاتی شدن ۲ هزار طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت در قالب طرح‌های اجتماع‌محور «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال برکت) و «آسمان» (آیین نامه‌ی سرمایه‌گذاری مردمی و اشتغال نیروی انسانی) تا پایان سال جاری در مناطق محروم و کم‌تر برخوردار استان به بهره‌برداری خواهد رسید. ۵۰ گروه‌ی توسعه‌ی محلی در طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور «آسمان» ایجاد و سازمان‌دهی شده‌اند.


مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) این مشاغل را با توجه به ظرفیت‌های محلی و منطقه‌ای در رسته‌هایی هم‌چون دام‌پروری، پرورش طیور و به‌خصوص بوقلمون و مشاغل خدماتی اعلام کرد و از افزایش تعداد مجریان و تسهیل‌گران استغال‌زایی بنیاد برکت در استان فارس از ۴ به ۱۸ نفر خبر داد.


وی با اشاره به دیدار خود با دکتر عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس گفت: در این جلسه، مدل توسعه‌ی روستا و برخی از فعالیت‌های انجام گرفته‌ی بنیاد در استان تشریح شد. هم‌چنین با توجه به آغاز دور جدید اشتغال‌زایی در استان فارس، الگو‌ها و طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حوزه‌ی ایجاد کسب و کار تببین و توضیح داده شد.

 


مهندس جعفری افزود: استاندار فارس نیز در این دیدار، ضمن تقدیر از عملکرد بنیاد برکت در این استان، بر همکاری و تعامل همه‌ی دستگاه‌های اجرایی با بنیاد تأکید کرد.

 


مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) یادآور شد: به دنبال تفاهم‌نامه‌ی ۶۵۰۰ میلیارد ریالی منعقده میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و استانداری فارس در سال گذشته به منظور محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی استان و انتخاب شهرستان کازرون به عنوان پایلوت، بنیاد برکت فعالیت‌های خود را از سال گذشته در این شهرستان آغاز کرد.


وی ادامه داد: بر این اساس، تا به امروز ۱۸۹ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور «سحاب» با بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار در کازرون به بهره‌برداری رسیده که ایجاد ۴۵۰ شغل را در پی داشته است.


گفتنی است، دیدار با فرماندار کازرون و شرکت در شورای اشتغال این شهرستان و برگزاری جلسه با مجریان و تسهیل‌گران اشتغال‌زایی در استان فارس از دیگر برنامه‌های سفر مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و هیأت همراه به این استان بود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *