وحدتی که منجر به کوتاه آمدن از اصول شود شکل نگیرد بهتر است

3:12 - 25 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۹۸۵۴
عضو جبهه پایداری گفت: اگر دور هم جمع شدن اصولگرایان به این ختم شود که بخواهند از اصول کوتاه بیایند و فردی را معرفی کنند که آزمایش خوبی پس نداده است و مطابق حزب باد حرکت کرده و هر قدرتی که حاکم شده تابع آن قدرت بوده، این وحدت شکل نگیرد بهتر است.
حسینیان در گفتگو با میزان:حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی ، با اشاره به ضرورت وحدت احزاب و تشکل‌های اصولگرایی برای شرکت در انتخابات پیش‌رو بیان داشت: وحدت یا عدم وحدت بین طیف‌های مختلف اصولگرایان در انتخابات آتی بستگی به شرایط دارد، ما هر دو مورد( وحدت یا عدم وحدت) را تجربه کرده‌ایم.

وی ادامه داد: چنانچه اصولگرایان و یا هر جریان دیگری، زمینه اجتماعی لازم را نداشته باشند اگر وحدت هم داشته باشند، موفق نخواهند شد. چنانچه در انتخابات دوره‌های گذشته اتفاق افتاده که اصولگرایان به وحدت هم رسیدند، اما موفق نشدند؛ لذا صرف وحدت و حضور همه طیف‌های اصولگرا در زیر یک پرچم یا ائتلاف به تنهایی کارساز نیست.

نماینده مجلس در دوره نهم اضافه کرد: عدم وحدت هم باعث شکست نمی‌شود چنانچه در انتخابات مجلس دهم، اصولگرایان به وحدت نرسیدند، اما اکثریت کرسی‌های مجلس را از آن خود کردند و رای بالایی آوردند؛ بنابراین شرایط زمانی و محیط اجتماعی حائز اهمیت است و باید دید چه زمینه‌ای برای اصولگرایان فراهم می‌شود.

حجت‌الاسلام حسینیان تاکید کرد: نکته مهم دیگر اینکه اگر دور هم جمع شدن اصولگرایان به این ختم شود که بخواهند از اصول کوتاه بیایند و فردی را معرفی کنند که آزمایش خوبی پس نداده است و مطابق حزب باد حرکت کرده و هر قدرتی که حاکم شده تابع آن قدرت بوده، این وحدت شکل نگیرد بهتر است که مسئولیت حکومتی را در دست بگیرند که سرنخ آن در دست‌شان نباشد و با یک مشت آدم سیاست‌باز و دو رو بخواهند کشور را اداره کنند.
 
رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی با اشاره به اهمیت حضور مردم در انتخابات پیش‌رو اضافه کرد: ان‌شاءالله مردم آنچنان که همیشه نشان دادند حضورشان در انتخابات مجلس یازدهم، جدی خواهد بود و همان طور که تاکنون مسئولیت‌پذیر بودند به وظیفه خود که شرکت در انتخابات و تائیدی بر مشروعیت نظام است، صحه بگذارند. مردم حتما در انتخابات شرکت می‌کنند و انتخابات پرشوری خواهیم داشت.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *