رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

بغداد استفاده از اراضی عراق را برای حمله به تاسیسات نفتی عربستان رد کرد

13:48 - 24 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۹۷۷۰
دفتر نخست وزیر عراق روز یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای استفاده از اراضی این کشور را برای حمله به تاسیسات نفتی عربستان رد کرد.
بغداد استفاده از اراضی عراق را برای حمله به تاسیسات نفتی عربستان رد کردبه گزارش گروه بین الملل ؛ بغداد ادعا‌های مربوط به هدف قرار گرفتن تاسیسات نفتی عربستان را از اراضی عراق رد کرد.

دفتر «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق روز یکشنبه در واکنش به گزارش سی‌ان‌ان مبنی بر انجام عملیات پهپادی علیه تاسیسات «آرامکو» از خاک عراق، این ادعا‌ها را رد کرد.

بغداد تاکید کرده که به قانون منع استفاده از اراضی عراق برای تجاوز به کشور‌های همجوار و دوست پایبند است.
 
در بیانیه دفتر عبدالمهدی آمده است: "عراق ادعا‌های رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر استفاده از خاک این کشور برای عملیات پهپادی علیه تاسیسات نفتی عربستان را رد کرده و بر تعهد خود بر اصل قانون اساسی مبنی بر جلوگیری از استفاده از قلمرو این کشور برای تجاوز به کشور‌های همسایه و دوست تاکید دارد و با مواردی از این دست قاطعانه برخورد خواهد کرد. "

در ادامه بیانیه بررسی بیشتر اطلاعات و تحولات مدنظر قرار گرفته و اعلام شده از "کلیه طرفین می‌خواهیم حملات متقابل را که سبب خسارات و تلفات می‌شوند، متوقف کنند. "

بغداد اعلام کرد "بر راه حل صلح آمیز در یمن که متضمن جان و امنیت شهروندان کشور‌های دوست باشد تاکید دارد و از همه کشور‌ها به ویژه کشور‌های منطقه می‌خواهد مسئولیت بشردوستانه و اخلاقی خود برای خاتمه دادن به این جنگ را انجام دهند. "

سی‌ان‌ان در گزارشی به نقل از یک منبع آگاه مدعی شده بود اطلاعات اولیه نشان دهنده انجام عملیات با پهپاد‌های یمنی از خاک عراق بوده است.

نیرو‌های یمنی روز شنبه موفق شدند با ۱۰ فروند پهپاد عملیات موفقیت آمیزی را علیه ۲ پالایشگاه «بقیق» و خریص» شرکت نفتی آرامکو انجام دهند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *