حملات پهپادی و توقف تولیدات نفت و گاز عربستان

12:32 - 24 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۹۷۱۴
وزیر نفت عربستان در بیانیه‌ای تایید کرده است که حملات پهپادی روز شنبه موجب توقف تولید ۵ میلیون ۷۰۰ هزار بشکه در روز می‌شود.

حملات پهپادی و توقف تولیدات نفت و گاز عربستانبه گزارش گروه فضای مجازی ، وزیر نفت عربستان در بیانه‌ای تایید کرده است که حملات پهپادی روز شنبه انصارالله یمن موجب توقف تولید ۵ میلیون ۷۰۰ هزار بشکه در روز می‌شود.


پیش از این بیانیه، رسانه‌های آمریکایی گزارش کرده بودند که حملات پهپادی سنگین به تاسیسات بزرگ نفتی عربستان توانسته به حدود نیمی از تولید روزانه این کشور آسیب وارد کند؛ یعنی حدود ۵ میلیون بشکه در روز که معادل ۵ درصد از کل نفت عرضه شده به بازار‌های جهان در روز است.

 

انصارالله یمن روز گذشته در یک عملیات بزرگ پهپادی در واکنش به ادامه حملات ائتلاف سعودی به شهر‌های مختلف یمن، حملات سنگینی را علیه دو مرکز مهم نفتی عربستان یعنی پالایشگاه بقیق و میدان نفتی حقل خریص صورت دادند.

 

مجموعه پالایشگاهی بقیق و میدان نفتی حقل خریص در شرق عربستان سعودی واقع شده‌اند.

 

بقیق در ۶۰ کیلومتری جنوب غربی ظهران قرار دارد. ظهران بزرگترین مجموعه پالایشگاهی دنیاست که بیشترین صادرات نفت عربستان در خلیج فارس را نیز انجام می‌دهد.

 

پالایشگاه بقیق و میدان نفتی حقل خریص متعلق به شرکت نفتی آرامکو عربستان است. آرامکو، شرکت ملی نفت عربستان و تحت مالکیت دولت این کشور است.


منبع: جام نیوزارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *