رئیس کمیسیون عمران مجلس: مردم از قیمت و کیفیت خودروهای داخلی گله دارند

10:49 - 24 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۹۶۶۰
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: من هم معتقدم ایرادات اساسی در برخی قسمت‌های وزارت صمت از جمله حوزه خودرو وجود دارد و مدت‌هاست مردم از قیمت و کیفیت خودروهای داخلی گله دارند.
نمایندگان به‌جای استیضاح به حل مشکلات کمک کنندمحمدرضا رضایی‌کوچی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه سیاسی ، با اشاره به طرح «استیضاح وزیر صمت» که با ۱۳ امضا تحویل هیئت رئیسه مجلس شده است، گفت: به نظر من، شرایط حاکم بر کشور به‌گونه‌ای است که استیضاح وزیر صمت راه‌حل مشکلات موجود در این وزارتخانه نیست.

وی افزود: نمایندگانی که به عملکرد آقای رحمانی انتقاد دارند باید با او جلسه بگذارند و مشکلات مورد نظر را بررسی کنند و با همفکری هم، برای معظلات، راه‌حل ارائه کنند. به‌هرحال کمیسیون صنایع و معادن مجلس که کمیسیون تخصصی است باید محور این کار باشد و از نمایندگان منتقد که در دیگر کمیسیون‌ها عضویت دارند دعوت کنند تا با حضور وزیر، مباحث مورد انتقاد، واکاوی شود.
 
مردم از کیفیت خودروهای داخلی گله دارند
رضایی‌کوچی تصریح کرد: من هم معتقدم ایرادات اساسی در برخی قسمت‌های وزارت صمت از جمله حوزه خودرو وجود دارد و مدت‌هاست مردم از قیمت و کیفیت خودرو‌های داخلی گله دارند که باید هرچه سریع‌تر این وضعیت تغییر پیدا کند. اما در زمان استیضاح باید به یک نکته اساسی که وضعیت کلی کشور است، توجه ویژه‌ای شود. بیش از یک سال است که تحریم‌های سنگین اقتصادی بر علیه ایران وضع شده و به تبع آن، شرایط معیشتی مردم افت پیدا کرده است. حال با علم به این وضعیت باید تصمیم گرفت که وزیر استیضاح شود یا خیر، که من به شخصه با استیضاح مخالفم، زیرا برکناری وزیر مشکلی را حل نخواهد کرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: آقای رحمانی بیش از یک دهه نماینده مجلس بوده و از این‌رو مجلس را خوب می‌شناسد. در این مدتی هم که ایشان وزیر بودند ارتباط خوب خود را با نمایندگان حفظ کردند که به‌نظر من این موضوع یک امتیاز است.
 
وزرات صمت افراد نخبه را جذب کند
این نماینده مجلس با اشاره به لزوم تقویت زیرمجموعه وزارت صمت، افزود: آقای رحمانی باید افراد نخبه و کاربلد را به تیم خود اضافه کند، زیرا انتظار مردم و مجلس این است که وزارتخانه‌های اقتصادی برای مقابله با تحریم‌ها، بابرنامه‌تر ظاهر شوند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *