رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

توصیه‌های پلیس در برخورد با مامورنماها

9:08 - 24 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۹۵۳۸
معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی کشور با بیان اینکه ایجاد آشفتگی در شهروندان از ترفند و شگرد سارقان مامورنما است، گفت: شهروندان در صورت مواجه با مامورنما‌ها باید خونسردی خود را حفظ کنند و با ۱۱۰ تماس بگیرند.

توصیه‌های پلیس در برخورد با مامورنماهابه گزارش گروه فضای مجازی،سرهنگ رضا موذن درباره چگونگی برخورد شهروندان با مامورنما‌ها گفت: برخی از سارقان تحت پوشش نیروی انتظامی یا سازمان‌های دیگر رفتار‌های مجرمانه انجام می‌دهند. ناآشنایی افراد با حقوق شهروندی خود، تسلیم بی قید و شرط در برابر خواسته این دسته از سارقان، عدم احراز هویت مأمورنماها، دستپاچگی، نگهداری وجوه نقد، طلا و جواهر در خودرو موجب افزایش انگیزه سارقان و مأمورنما‌ها برای کلاهبرداری از مردم می‌شود.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی کشور با بیان اینکه بخشی از افراد مورد هدف این کلاهبرداران، اتباع خارجی، کارکنان شرکت‌های خارجی و شهروندان بی‌اطلاع از قوانین داخلی کشور هستند، اظهارکرد: افراد در صورت مواجه با مامورنما‌ها باید خونسردی خود را حفظ کنند و با ۱۱۰ تماس بگیرند. به محض تماس افراد با ۱۱۰ در سریع‌ترین زمان به درخواست آن‌ها پاسخ داده می‌شود.

وی که در یک برنامه رادیویی گفتگو می‌کرد، ایجاد آشفتگی در شهروندان را از ترفند و شگرد این سارقان دانست و گفت: سارقان با ایجاد شوک رفتاری در فرد از اقدامات بعدی او جلوگیری می‌کنند، اما مردم باید آرامش و خونسردی خود را حفظ کنند.

موذن در پایان اظهارکرد: برخی شهروندان به علت بی‌دقتی و سهل انگاری در زمان ورود کلاهبرداران به خانه یا خودرو با دستپاچگی از این متهمان فاصله می‌گیرند درصورتی‌که باید لحظه به لحظه همراه باشند و تا رسیدن ماموران پلیس مراقب باشند که چه می‌کنند و به چه وسایلی دست می‌زنند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *