کلاهبرداران ۵ میلیاردی در دام پلیس

12:38 - 23 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۹۳۵۱
رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر از شناسایی و دستگیری کلاهبرداران ۵ میلیاردی در بوشهر خبر داد.

کلاهبرداران ۵ میلیاردی در دام پلیسبه گزارش گروه جامعه ،سرهنگ "جوشن سهرابی"، گفت: با شکایت تعدادی از شهروندان با موضوع کلاهبرداری در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی این موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: ماموران و کارآگاهان پلیس با تحقیقات میدانی و استفاده از روش‌های نوین، شخصی را شناسایی کردند و تلاش برای دستگیری وی آغاز شد.

سرهنگ سهرابی بیان داشت: از آنجایی که متهم متواری بود و آدرس و نشانی از وی در دست نبود با گسترش چتر اطلاعاتی مخفیگاهش شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی استان با بیان اینکه متهم در بازجویی‌های اولیه به ۱۴ فقره کلاهبرداری با همکاری دوست خود اعتراف کرد، افزود: با اقدام به موقع و تلاش ماموران پلیس آگاهی همدست متهم دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

این مقام انتظامی گفت: این فرد پس از حضور فروشنده و توافق، وی را به آدرسی که از قبل برای فعالیت مجرمانه خود تهیه کرده بود، هدایت کرده و پس از دریافت کالا با پرداخت مبلغ اندکی وجه نقد به فروشنده، برای مابقی بدهی خود اقدام به صدور چک با عناوین جعلی می‌کرد.

سهرابی خاطرنشان کرد: فروشنده‌های مال باخته هنگام وصول چک دریافتی متوجه می‌شوند، عناوین جعلی است و امکان وصول چک‌ها وجود ندارد.

رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر با بیان اینکه متهم با همکاری همدستش ۵ میلیارد ریال از افراد مختلف کلاهبرداری کرده بودند، گفت: هر ۲ نفر پس از تکمیل تحقیقات در اختیار مراجع قضائی قرار گرفتند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *