سایه استیضاح بر سر ترامپ؛ رئیس جمهور آمریکا به دروغ‎گویی متوسل شد

22:00 - 23 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۹۳۲۹
پایگاه سی‎ان‌‎ان در مطلبی به تلاش‎های ناکام رئیس جمهور آمریکا برای تحت تاثیر قرار دادن موضوع استیضاحش پرداخته است.
به گزارش گروه بین الملل ؛ پس از آنکه موضوع استیضاح دونالد ترامپ در دادگاه مطرح شد، رئیس جمهور آمریکا سعی می‌کند به هر طریقی که شده حتی با ادعا‌های دروغین این موضوع را رفع کند.
 
به گزارش سی‎ان‎ان، دونالد ترامپ روز جمعه در توییتر خود درباره عدم استضاح خود نوشت و همچنین از آنچه دستاورد‌هایش خواند، تمجید کرد. ترامپ در توییت‌های خود چند ادعای دروغین را مطرح کرد.
 
نرخ بیکاری 
 
دونالد ترامپ در نخستین ادعای خود نوشت، بهترین آمار کاهش بیکاری در همه دوره‎ها به ویژه برای سیاه پوستان، اسپانیایی تبارها، آسیایی‌ها و زنان در دوره او روی داده است.
ادعای های دروغین ترامپ قبل از آغاز استیضاح در دادگاه
 
در واقع از زمانی که دولت آمریکا روش فعلی خود را برای ردیابی آمار بیکاری از دهه ۱۹۷۰ به کار گرفت، نرخ بیکاری آسیایی‌ها و زنان در بهترین شرایط در این دوره قرار نداشته است.

نرخ بیکاری برای شهروندان آسیایی در ماه آگوست ۲.۸ درصد اعلام شد که از نرخ بیکاری ۲.۶ درصد در ماه دسامبر ۲۰۱۶ بالاتر بوده است. این میزان در ماه می ‌در سال ۲۰۱۸ کاهش داشت، اما پس از آن روند صعودی پیدا کرد.
 
موضوع انرژی 

دونالد ترامپ درباره موضوع انرژی در آمریکا می‎گوید "آمریکا از لحاظ استقلال انرژی در جهان جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است."

با وجود ادعا‌های ترامپ در مورد جایگاه کشورش در خصوص انرژی باید متذکر شد که هر ۲ ادعای او دروغ است. آمریکا هنوز در خصوص انرژی استقلال کامل را دست نیافته است.
 

بر اساس گزارش سازمان اطلاعات انرژی، دولت آمریکا انتظار دارد تا سال ۲۰۲۰ انرژی بیشتری را صادر کند. با این حال ادعای ترامپ در این خصوص دروغ است.
ادعای های دروغین ترامپ قبل از آغاز استیضاح در دادگاه
 
همچنین باید توجه داشت که کاهش واردات آمریکا و افزایش صادرات قبل از دولت ترامپ آغاز شد.
 
انتصاب قضات 

یکی دیگر از ادعا‌های دروغین ترامپ آن است که او مدعی شد به زودی شمار انتصاب قضات رکورد می‌زند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *