بازی با هنگ‌کنگ محک خوبی برای شاگردان ویلموتس بود/ با رفتن به المپیک ضرر می‌کنیم!

0:34 - 20 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۸۶۶۹
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
هادی طباطبایی، پیشکسوت فوتبال ایران گفت: ما اگر به المپیک برویم بیشتر ضرر خواهیم کرد تا منفعت.

هادی طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی در خصوص پیروزی تیم ملی فوتبال ایران مقابل هنگ‌کنگ در مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ اظهار داشت: از آنجایی که تفاوت دو تیم ایران و هنگ‌کنگ بسیار زیاد بود، فکر می‌کنم این بازی یک دیدار تدارکاتی خوب برای شاگردان ویلموتس محسوب شد. به نظرم این دیدار خیلی کمک خواهد کرد تا بازیکنان در دیدار‌های آینده راحت‌تر مقابل حریفان صف آرایی کنند.

وی ادامه داد: اولین محک جدی ویلموتس به صورت رسمی بود و باید در دیدار‌های آینده روند این مربی را نگاه کنیم تا راحت‌تر بتوانیم در خصوص عملکرد کادرفنی تیم ملی اظهار نظر کنیم. فکر می‌کنم نمی‌توان نقش هاشمیان را هم در تدابیر ویلموتس بی‌تأثیر دانست. با توجه به اینکه ویلموتس از اروپا به ایران آمده و خیلی با شرایط آشنا نیست، هاشمیان می‌تواند به سرمربی تیم ملی کمک کند.

پیشکسوت فوتبال در خصوص شکست تیم امید مقابل ازبکستان در دیدار دوستانه گفت: مسئولان یک روش سنتی را برای تیم امید در نظر گرفته‌اند تا از این طریق به المپیک برود، این در حالی است که هنوز نتوانسته‌ایم از این روش جواب درستی بگیریم. به نظرم در فوتبال یک منطقی وجود دارد و باید آن این مسئله را رعایت کرد. ما اگر به المپیک برویم بیشتر ضرر خواهیم کرد تا منفعت.

طباطبایی در پایان خاطرنشان کرد: مسئولان برای تیم‌های رده‌های سنی برنامه‌ریزی درستی انجام نداده‌اند. تنها به دنبال یک اتفاق هستیم تا به المپیک برویم تا در باد آن موفقیت بخوابیم و به نوعی فوتبال ما پنجاه سال عقب می‌افتد. باید شکلی در فوتبال ما ایجاد شود تا امیدوار به حضور در المپیک باشیم هر چند که هنوز متأسفانه این شکل در فوتبال ایران وجود ندارد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *