مژده برای منتظران و مشتریان گوشی‌های نسل پنجم ارزانقیمت!

1:18 - 19 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۸۵۳۰
تراشه‌هایی که گوشی‌های تلفن همراه را با شبکه‌های نسل پنجم سازگار می‌کنند، گران قیمت هستند که از این رو دو شرکت فناوری در تلاش برای حل این مشکل هستند.

مژده برای مشتریان گوشی‌های نسل پنجم ارزانقیمت!به گزارش گروه فضای مجازی،  دو شرکت ریلمی و کوالکوم در حال همکاری برای تولید تراشه‌های جدیدی به منظور سازگار کردن گوشی‌های هوشمند با استاندارد مخابراتی نسل پنجم هستند. اما اولویت هر دو شرکت ساخت تراشه‌هایی است که قیمت بالایی نداشته باشند.

کاهش قیمت تراشه‌های یادشده باعث می‌شود هزینه تمام شده تولید گوشی‌های سازگار با شبکه‌های نسل پنجم نیز کاهش یابد و عموم مردم بتوانند چنین گوشی‌هایی را خریداری کنند. شرکت ریلمی که خود سازنده انواع گوشی‌های هوشمند است قصد دارد با اجرای این ابتکار عمل به یکی از اولین شرکت‌هایی تبدیل شود که تلفن‌های همراه نسل پنجم ارزان قیمت را روانه بازار می‌کنند.

کوالکوم چندی قبل از تولید تراشه‌های اسنپ دراگون ۷ سری ۵G خود برای استفاده در گوشی‌های هوشمند خبر داد. اما این تراشه‌ها قیمت بالایی دارند و لذا اکثر مردم نمی‌توانند گوشی‌های مجهز به آن‌ها را خریداری کنند.

انتظار می‌رود تراشه‌های ارزان قیمت‌تر نسل پنجم نیز از امکانات اصلی مدل‌های گران‌تر این تراشه‌ها مانند موتور هوش مصنوعی کوالکوم بهره‌مند باشند. این دو شرکت قبلا هم با یکدیگر همکاری داشته و ریلمی از تراشه‌های جدید اسنپ دراگون ۸۵۵ پلاس در گوشی‌های پیشرفته خود بهره گرفته بود.

 

منبع: فارسارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *