رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

مشهورترین شاگردان شهید بروجردی چه کسانی بودند؟

0:04 - 18 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۸۳۸۴
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
بروجردی از زمان ورود، فرمانده‌ عملیات کردستان بود و از آخرین سمت‌هایش، فرمانده‌ سپاه منطقه‌ هفت کشور شامل استان‌های همدان، کرمانشاه، کردستان و ایلام و نیز جانشین قرارگاه حمزه سیدالشهداء بود.

میرزا محمد پدر کردستان؛گروه سیاسی ؛ شهید «محمد بروجردی» در سال ۱۳۳۳ در روستای دره‌گرگ از توابع بروجرد متولد شد و در یکم خرداد سال ۱۳۶۲ در جریان دفاع مقدس به شهادت رسید.

بُرش‌هایی از زندگی این قهرمان کشورمان که در کتاب «میرزا محمد پدر کردستان» به کوشش علی اکبری گردآوری شده است را منتشر می‌کند.

روایت سوم؛ مرد کردستان
بروجردی از ابتدای تشکیل سپاه پاسداران به عنوان یکی از معاونین پادگان ولی عصر(عج) در قسمت عملیات مشغول به کار شد.

او از شروع غائله‌ی کردستان به باختران و از باختران به سنندج رفت و به یاری خدا و رشادت و دلیری رزمندگان، شهرها را یکی پس از دیگری آزاد کرد، تا اینکه دوره‌ی اول غائله‌ی کردستان در مهاباد پایان یافت.

بروجردی از زمان ورود، فرمانده‌ عملیات کردستان بود و از آخرین سمت‌هایش، فرمانده‌ سپاه منطقه‌ هفت کشور شامل استان‌های همدان، کرمانشاه، کردستان و ایلام و نیز جانشین قرارگاه حمزه سیدالشهداء بود. او بنیانگذار تیپ ویژه شهدا می‌باشد.

از شاگردان محمد بروجردی می‌توان به کسانی چون محمدابراهیم همت فرمانده‌ سپاه پاوه، ناصر صالحی فرمانده‌ سپاه پاوه، سعید گلاب بخش فرمانده‌ سپاه سردشت، غلام علی پیچک و محسن حاجی بابا فرمانده‌ عملیات سپاه در غرب کشور، مختار تولی خانلو فرمانده‌ سپاه استان کردستان، محمد علی گنجی‌زاده فرمانده‌ تیپ ویژه‌ی شهدا، محمود کاوه فرمانده‌ تیپ ویژه‌ی شهدا و "احمد متوسلیان" اشاره کرد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *