رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

برتری ایران مقابل فیلیپین/ شاگردان شاهین‌طبع با کمک نیجریه المپیکی شدند

18:24 - 17 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۸۳۷۰
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
تیم ملی بسکتبال ایران با پیروزی مقابل فیلیپین به المپیک توکیو صعود کرد.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی ، تیم ملی بسکتبال ایران ساعت ۱۶:۳۰ عصر امروز (یکشنبه)، در آخرین دیدار خود در جام‌جهانی به مصاف تیم ملی فیلیپین رفت و در پایان با نتیجه ۹۵ بر ۷۵ به برتری رسید و جواز حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کرد.

مهران شاهین‌طبع تیمش را با ترکیب بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، صمد نیکخواه بهرامی (کاپیتان)، حامد حدادی و محمد حسن‌زاده به زمین فرستاد.

کوارتر اول: ۳۰ - ۲۴ ایران

حامد حدادی امتیاز نخست بازی را روی یک ریباند برای ایران کسب کرد. بهنام یخچالی در ادامه با یک پرتاب در داخل زمین فیلیپین ۲ امتیاز ارزشمند دیگر را کسب کرد. در ادامه بازیکنان فیلیپین حمله خوبی انجام دادند، اما تبدیل به سبد نشد تا در ادامه حسن‌زاده بازی را ۶ بر صفر کند. آندره بلچ، اما با یک پرتاب ۳ امتیازی اختلاف ۲ تیم را به ۳ امتیاز کاهش داد.

نتیجه دیدار ایران و فیلیپین

نتیجه دیدار ایران و فیلیپین

در ادامه با پرتاب سه امتیازی نیکخواه‌بهرامی ایران ۱۴ بر ۱۰ از حریف آسیایی خود پیشی گرفت. نوروود با پرتاب سه امتیازی فیلیپین را برای اولین بار از آغاز بازی ۱۹ بر ۱۷ پیش انداخت. در ادامه با خطای راوِنا، یخچالی صاحب دو پنالتی شد که هر دو پرتاب را وارد سبد کرد تا ایران ۲۴ بر ۱۹ پیش بیفتد.

سرمربی تیم فیلیپین در فاصله ۳ دقیقه مانده به پایان این کوارتر تقاضای وقت استراحت کرد.

با گل شدن یکی از پنالتی‌های آندره بلچ اختلاف دو تیم به یک امتیاز کاهش یافت، اما پرتاب سه امتیازی یخچالی و دو امتیازی نیکخواه، باعث شد شاگردان شاهین‌طبع ۳۰ بر ۲۴ پیروز کوارتر نخست شدند.

نتیجه دیدار ایران و فیلیپین

کوارتر دوم: ایران ۱۸ - فیلیپین ۱۰

تیم ملی بسکتبال فیلیپین نخستین حمله را در این کوارتر انجام داد و با خطای بازیکنان ایران به پنالتی رسید، آنها در ادامه یک امتیاز گرفتند. بازیکنان ایران در ادامه امتیاز گرفتند، اما فیلیپینی‌ها بهتر بودند و با چند پرتاب دقیق توانستند فاصله را کاهش دهند.

نتیجه دیدار ایران و فیلیپین

بازیکنان ایرانی در ادامه و با یک پرتاب خوب ۳ امتیازی فاصله را بیشتر کردند. حامد حدادی نمایش خوبی داشت و توانست در ۲ حمله متوالی ۴ امتیاز خوب برای ایران بگیرد. بازیکنان فیلیپین که محدودیت خطاهای‌شان تمام شده بود، روی هر حمله حامد حدادی روی او خطا می‌کردند تا از این طریق ۲ پنالتی برای ایران به دست بیاید.

سرمربی فیلیپین در ادامه درخواست وقت استراحت داشت و پس از بازگشت دو تیم به زمین حمله آنها جواب نداد تا از این حمله خود امتیازی کسب نکنند.

نتیجه دیدار ایران و فیلیپین

محمد جمشیدی در ادامه کار ۲ امتیاز ارزشمند از روی پرتاب به دست آورد و اختلاف را به ۱۳ رساند. بازیکنان فیلیپین خطا‌ها زیادی انجام می‌دادند و همین موضوع فرصت‌های مناسبی برای ایران به وجود می‌آورد.

تک امتیازی که برای فیلیپینی‌ها روی پنالتی به دست آمد، باعث شد ایران با نتیجه ۱۸ بر ۱۰ برنده این کوارتر باشد و در مجموع هم ۴۸ بر ۳۴ ملی‌پوشان کشورمان به پیروزی برسند.

نتیجه دیدار ایران و فیلیپین

کوارتر سوم: ایران ۲۷ – فیلیپین ۱۶

کوارتر سوم برای ایران با خطای فیلیپینی‌ها آغاز شد و حسن‌زاده توانست نخستین امتیاز را بگیرد.

در ادامه فیلیپین به سبد ارزشمندی دست پیدا کرد. حامد حدادی با پرتاب ۳ امتیازی خوب اختلاف را بیشتر کرد.

در ادامه کار هم محمد جمشیدی ۳ امتیاز ارزشمند به دست آورد. بهنام یخچالی ۳ امتیازی عالی به دست آورد تا فاصله بیشتر شود.

آرون گرامی‌پور سبد ارزشمندی به دست آورد تا پس از دقایقی ایران امتیاز بگیرد.

تیم ملی بسکتبال فیلیپین در فاصله ۴ دقیقه مانده تا پایان این کوارتر بازی خوبی به نمایش گذاشت و با استفاده از فضای خالی حامد حدادی چند امتیاز خوب گرفت.

تیم ملی بسکتبال کشورمان در این کوارتر با نتیجه ۲۷ - ۱۶ به پیروزی رسید تا در مجموع ۷۵ - ۵۰ در این بازی پیش باشد.

کوارتر چهارم: ۲۵ - ۲۰ ایران

با پرتاب سه امتیازی مایک رستم‌پور اختلاف دو تیم به ۲۶ امتیاز افزایش یافت. پس از فول گل صمد نیکخواه و توپ ربایی رسول مظفری ایران ۸۳ بر ۵۴ پیش افتاد تا باعث شود سرمربی فیلیپین تقاضای وقت استراحت کند.

در حالی که با پرتاب سه امتیازی پوینت گارد فیلیپین اختلاف در امتیاز ۹۳ - ۷۰ به ۲۳ امتیاز کاهش یافت، شاهین‌طبع تقاضای وقت استراحت کرد. در ادامه هم شاگردان شاهین‌طبع به برتری قاطعانه خود ادامه دادند و توانستند در پایان با نتیجه ۹۵ بر ۷۵ به برتری برسند و با ثبت این نتیجه به المپیک صعود کنند. همچنین پیروزی تیم نیجریه مقابل چین (میزبان) به تیم ملی ایران کمک کرد تا المپیکی شود.

در پایان این دیدار حامد حدادی با کسب ۲۲ امتیاز امتیازآورترین بازیکن تیم ایران شد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *