حضور گسترده پلیس فرانسه در خیابان‌های پاریس در چهل و سومین شنبه اعتراضی

16:59 - 16 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۸۰۱۶
گزارش‌ها حاکی از حضور گسترده ماموران پلیس در خیابان‌های مختلف پاریس به منظور مقابله با چهل و سومین شنبه اعتراضی در این کشور است.
حضور گسترده پلیس فرانسه در خیابان‌های پاریس در چهل و سومین شنبه اعتراضی/ دستگیری معترضان به جرم تشویق افسران به خودکشیبه گزارش گروه بین الملل ؛ خیابان‌های «پاریس» به ویژه مناطق نزدیک به اماکن تاریخی پایتخت فرانسه شاهد حضور سنگین نیرو‌های پلیس و خودرو‌های نظامی و انتظامی هستند.

به گزارش راپتلی، «آرک دو تریومف» در میدان «شارل دوگل» شاهد حضور شماری زیادی از افسران پلیس است که برای مقابله با معترضان موسوم به جلیقه زرد در این منطقه مستقر شده‎اند.

پیش بینی می‌شود معترضان امروز برای چهل و سومین شنبه پیایی برای اعتراض به خیابان بیایند.

در فیلم‌های منتشر شده از بلوار «شانزه لیزه» پاریس در شبکه‌های اجتماعی، چندین خودرو و ماشین آتش نشانی در این خیابان مهم پاریس مستقر شده‎اند.

پلیس فرانسه که به دلیل اعمال خشونت علیه معترضان با انتقادات گسترده‌ای مواجه شده، اخیرا با اعلام شکایت از چند نفر از معترضان موفق شد آنان را به دادگاه بکشاند.

از جمله این افراد می‌توان به یک مرد ۶۹ ساله اشاره کرد که به دلیل نصب بنری با محتوای نارضایتی از پلیس به چهار ماه حبس محکوم شد. وی همچنین به پرداخت ۱۰۰۰ یورو خسارت به پلیس ملی و نیز شش ماه حبس یا ۷۵۰۰ یورو جریمه به دلیل "اهانت به اشخاص دارای اختیارات عمومی" محکوم شد.

یک معترض دیگر نیز به دلیل فریاد زدن بر سر افسران پلیس و فراخواندن آنان به خودکشی به ۸ ماه حبس محکوم شد.

پلیس علت این شکایات را تاثیر اعتراض‌ها بر روحیه افسران خود و در نتیجه بالا رفتن میزان خودکشی در میان آنان اعلام کرده است.
 
این در حالی است که افسران پلیس از سال گذشته به شکل بی سابقه‌ای اقدام به خودکشی می‌کنند. براساس اعلام پلیس ملی فرانسه تا ۲۲ آگوست سال جاری ۴۷ افسر پلیس خودکشی کردند. براساس آمار وزارت کشور این میزان در سال ۲۰۱۸ شامل ۳۵ پلیس و ۳۳ ژاندارم بوده است.

اعتراض‌های سراسری در فرانسه از ماه نوامبر سال گذشته به دلیل افزایش مالیات بر سوخت آغاز شده و رفته رفته به سراسر فرانسه گسترش یافت.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *