آشفته کردن شهروندان، ترفند سارقان مأمورنما برای انجام جرم است

8:21 - 17 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۷۹۹۸
معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی کشور گفت: شهروندان باید آرامش و خونسردی خود را در برابر سارقان مامورنما حفظ کنند.

سرهنگ رضا موذن، معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی کشور در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه ، اظهار داشت: بخشی از سارقان تحت پوشش نیروی انتظامی و سازمان‌های دیگر اقدام به ورود و انجام رفتار مجرمانه می‌کنند.

سرهنگ موذن ادامه داد: عدم آشنایی افراد با حقوق شهروندی، تسلیم بی قید و شرط در برابر خواسته فرد کلاهبردار (مأمور نما)، عدم احراز هویت این مأمور نماها، دستپاچگی، نگهداری وجوه نقد، طلا و جواهر و حتی وسایل وسوسه کننده در خودرو موجب افزایش انگیزه سارقان و مأمورنما‌ها برای کلاهبرداری از مردم می‌شود.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی کشور با بیان اینکه بخشی از افراد مورد هدف این کلاهبرداران، اتباع خارجی، کارکنان شرکت‌های خارجی و شهروندان بی اطلاع از قوانین داخلی کشور هستند گفت: شهروندان در صورت مواجهه با چنین افرادی در ابتدا باید خونسردی خود را حفظ کرده و با ۱۱۰ تماس بگیرند.

این مقام مسئول ادامه داد: به محض تماس شهروندان با ۱۱۰، همکاران ما در سریع‌ترین زمان ممکن ورود می‌کنند و به درخواست آن‌ها پاسخ می‌دهند.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی کشور ایجاد آشفتگی در شهروندان را از ترفند و شگرد این سارقان معرفی کرد و گفت: سارقان با ایجاد شوک رفتاری در فرد از اقدامات بعدی شهروندان جلوگیری می‌کنند، اما شهروندان باید آرامش و خونسردی خود را حفظ کنند.

سرهنگ موذن بیان داشت: برخی شهروندان به واسطه بی دقتی و سهل انگاری در زمان ورود کلاهبرداران به خانه یا خودرو با دستپاچگی از این متهمان فاصله می‌گیرند درصورتیکه باید لحظه به لحظه همراه باشند و تا رسیدن ماموران پلیس مراقب باشند که چه می‌کنند و به چه وسایلی دست می‌زنند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *