توانمندی ایران در صنعت هسته‌ای به زودی به منصه ظهور خواهد رسید

12:20 - 16 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۷۸۵۹
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ما می‌توانیم به همه امورات در صنعت هسته‌ای مجدداً دسترسی پیدا کنیم و این مسئله باید رسانه‌ای شده و همه دنیا بدانند که این توانمندی ما به زودی زود به منصه ظهور خواهد رسید.
توانمندیمان در صنعت هسته‌ای به زودی زود به منصه ظهور خواهد رسیدولی‌الله نانواکناری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی ، با اشاره به گام سوم کاهش تعهدات ایران در برجام و برداشتن محدودیت‌ها در حوزه تحقیق و توسعه در موضوع هسته‌ای گفت: انرژی فسیلی تقریباً با آلایندگی و مصرف زیادی که دارد دیگر جوابگوی کشور نیست و ما باید نگاه جدیدی را در موضوع و مسائل انرژیک ایجاد کنیم.
 
وی با بیان اینکه ما باید برای فعالیت‌هایی که انرژی بالایی را طلب می‌کند برنامه‌ریزی کنیم بیان داشت: به عنوان مثال ما باید انرژی مورد استفاده پیشران‌ها ،کشتی‌ها و یا موضوعات مربوط به هوا فضا و موشک‌ها را تامین کنیم و در این مسیر باید  انرژی هسته‌ای مورد استفاده قرار گیرند.
 
این نماینده مجلس اظهارداشت: ما باید برای دستیابی به انرژی هسته‌ای تمام سعی و تلاش خودمان را بکنیم و نگذاریم کشور‌های مستکبر که می‌کوشند ما را از این انرژی منع کنند، به جایی برسند.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ایران در قالب برجام به تمامی تعهدات خود پایبند بوده ،تاکید کرد: اروپایی‌ها در این مسیر بدعهدی کرده و آمریکایی‌ها هم به طور یکجانبه از برجام خارج شده‌اند البته این فرصت برای اروپایی‌ها باقی است که به تعهدات خود بازگردند و سر عقل بیایند.
 
وی تصریح کرد:ما می‌توانیم به همه امورات انرژی هسته‌ای مجدداً دسترسی پیدا کنیم و این مسئله باید رسانه‌ای شده و همه دنیا بدانند که این توانمندی ما به زودی زود به منصه ظهور خواهد رسید.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *