به بازیکنانم افتخار می‌کنم/ به نظر منتقدان احترام می‌گذارم/ دیگر از پیش بازنده نیستیم

10:37 - 16 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۷۸۰۸
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال گفت: بازیکنان تیم ملی خیلی ناراحت هستند از اینکه نشد، اسپانیا را شکست دهیم.

مهران شاهین‌طبع در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی ، در خصوص عملکرد تیم ملی بسکتبال در جام‌جهانی اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون بازی‌های خوبی در جام‌جهانی انجام دادیم و اگر در لحظات پایانی تیم ما با نوسان مواجه نمی‌شد خیلی راحت می‌توانستیم بازی‌هایی را که باخته بودیم را پیروز شویم، این مسئله نشان می‌دهد نیاز به کار بیشتری داریم تا بتوانیم این روند روبه رشد را ادامه دهیم. خدا را شکر تیم ملی رشد قابل توجهی داشته و تاکنون توانسته‌ایم عملکرد باکیفیتی داشته باشیم.

وی ادامه داد: از اینکه  اسپانیای قدرتمند را شکست ندادیم بازیکنان تیم ملی خیلی ناراحت هستند. در هر صورت برگزاری دیدارهای تدارکاتی پیش از جام‌جهانی خیلی کمک کرد تا شرایط بهتری داشته باشیم. بازی با نیجریه، روسیه و لهستان از جهات زیادی برای ما حائز اهمیت بود تا هم فاصله‌مان را با رقبا کاهش دهیم و هم ترس بازیکنان از مواجهه با تیم‌های بزرگ ریخته شود. بازی‌های قابل تحسینی در جام جهانی انجام دادیم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال در خصوص پیروزی تیم ایران مقابل آنگولا تصریح کرد: آنگولا تیمی است که فیزیکی بازی می‌کرد اما بازیکنان بازی خوبی انجام دادند. اینجا جام‌جهانی است و همه تیم‌ها با آمادگی آمده‌اند تا بهترین نتیجه ممکن را بگیرند. نتیجه قابل قبولی داشتیم و به بازیکنان تبریک می‌گویم. حق ما بود که این تیم را شکست دهیم.

شاهین‌طبع در مورد دیدار با فیلیپین تصریح کرد: سعی می‌کنیم بدون توجه به سایر دیدارها بازی خودمان را انجام دادیم تا فیلیپین را ببریم. کوچک‌ترین لغزشی توسط بازیکنان منجر به این خواهد شد تا نتیجه آنطور که ما می‌خواهیم رقم نخورد. نتایج بازی‌های نیجریه با چین و دیدار تونس هم با آنگولا برای ما سرنوشت‌ساز هستند، به هر حال امیدوارم شرایط به خوبی برای ما اتفاق بیفتد. فیلیپین هم تیم قابل احترامی است اما بازیکنان تنها به دنبال این هستند که بهترین بازی خودشان را انجام دهند.

وی در خصوص انتقادات پیشکسوتان نسبت به عملکرد ضعیف کادرفنی در تعویض‌ها گفت: نظر پیشکسوتان و اهالی بسکتبال برای من قابل احترام است و سعی می‌کنیم از این انتقادات برای بهترشدن استفاده کنیم. البته باید بگویم در جریان بازی آنقدر حساسیت وجود دارد که در آن لحظات واقعا تصمیم‌گیری برای ما سخت می‌شود.

سرمربی تیم ملی بسکتبال در خصوص اینکه تیم ملی چه جایگاهی را کسب خواهد کرد، تصریح کرد: فکر می‌کنم تونس از شانس زیادی برای کسب جایگاه هفدمی برخوردار خواهد بود، ما هم تلاش می‌کنیم تا بتوانیم یکی از رده‌های ۲۱ تا ۲۴ را به خودمان اختصاص دهیم. البته مهم‌ترین هدف ما از حضور در جام‌جهانی راهیابی به المپیک توکیو است و امیدوارم خدا ما را کمک کند تا به این اتفاق مهم دست یابیم.

شاهین‌طبع در پایان با اشاره به اینکه عملکرد تیم ملی در جام‌جهانی مورد تحسین فدراسیون جهانی قرار گرفته است، گفت: کسانی که در فدراسیون جهانی بسکتبال مسئولیت دارند، شرایط تیم ایران را نسبت به تیم‌های دیگر خوب ارزیابی کرده‌اند و به همین دلیل عملکرد خوب ما را تحسن می‌کنند. خوشبختانه بسکتبال ما نسبت به گذشته تغییر کرده و بازیکنان یاد گرفته‌اند که مقابل حریفان قدرتمند با تمام توان بازی کنند و دیگر از پیش بازنده نیستیم. به بازیکنانم بابت بازی‌های خوبی که در جام‌جهانی انجام می‌دهند، افتخار می‌کنم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *