رژیم بحرین ۵ نفر از روحانیون شیعه را احضار کرد

10:59 - 16 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۷۸۰۴
منامه در ادامه اعمال محدودیت علیه شیعیان در ایام سوگواری ماه محرم ۵ نفر دیگر از روحانیون شیعه و خطیبان حسینیه‌ها را احضار و ۲ نفر از این افراد را بازداشت کرده است.

به گزارش گروه بین الملل ؛ مقام‎های بحرین در ادامه ایجاد محدودیت برای شیعیان، ۵ نفر از روحانیون شیعه و خطیبان حسینیه‌ها را احضار و ۲ نفر از این افراد را بازداشت کرده است.

به گزارش پایگاه «مرآه البحرین»، نیرو‌های امنیتی رژیم آل خلیفه «شیخ منیر المعتوق»، «زهیر الخال»، «جابر الشهرکانی»، «عیسی المؤمن» و «محمدعلی المحفوظ» را احضار کرده‌اند.

بنابر گزارش‎ها منامه از زمان آغاز ماه محرم تاکنون ۱۴ نفر از روحانیون شیعه، ۵ نفر از مداحان و ۲ نفر از رؤسای تکیه‌های عزداری را احضار کرده است.

روز پنجشنبه نیز رژیم آل خلیفه ۴ نفر از روحانیون شیعه را به دلیل حضور در مراسم عزاداری‌های ماه محرم در بحرین احضار و ۲ نفر از آن‌ها را بازداشت کرد.

 

رژیم آل خلیفه ۵ نفر از روحانیون شیعه را احضار کرد

 

همچنین به گزارش مرکز حقوق بشر بحرین، رژیم آل خلیفه در بازه زمانی ۲۶ آگوست (۴ شهریور) تا یک سپتامبر (۱۰ شهریور) اقدام به دستگیری ۲۳ نفر کرد. ۴ نفر از دستگیرشدگان کودک هستند.

در فوریه ۲۰۱۱، بیش از ۱۰۰ هزار معترض در کشوری با جمعیت ۶۵۰ هزار نفری به صورت مسالمت آمیز به خیابان‌ها آمده و خواستار انجام برخی اصلاحات در این کشور شدند. خاندان خلیفه این اعتراضات را تهدیدی بزرگ قلمداد کرده و با نیرویی شدید آن را سرکوب کرد. در این جریان، علیرغم وعده‌های اصلاحی منامه، هزاران نفر دستگیر و ده‌ها تن کشته و صد‌ها نفر مجروح شدند.

از آن زمان تاکنون آل خلیفه با استفاده ابزاری از اتهام واهی حمایت از تروریسم و اقدامات تروریستی دست به دستگیری و سرکوب گسترده‌ای در این کشور زده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *