رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

کنکور امروز با عدالت آموزشی تناقض دارد/ کنکور، فرزندان ما را از مسیر تربیت خارج می‌کند

15:53 - 17 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۷۷۴۳
دسته بندی: جامعه ، عمومی
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: متاسفانه کنکور با معیار‌های درستی در کشور اجرا نمی‌شود و جریان‌های ضد تربیتی زیادی وجود دارد و به همین سبب نمی‌توان کنکور را با عدالت آموزشی یکسان دانست.

نادیا دواری، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه ، اظهار داشت: متاسفانه کنکور با معیار‌های درستی در کشور اجرا نمی‌شود و جریان‌های ضد تربیتی زیادی وجود دارد و به همین سبب نمی‌توان کنکور را با عدالت آموزشی یکسان دانست.

داوری ادامه داد: با تعریفی که از تعلیم و تربیت می‌کنیم و خروجی‌هایی که از نظام تعلیم و تربیت داریم، باید بدانیم آیا کنکور شاخص و معیار درستی برای عدالت آموزشی است یا خیر.

وی افزود: بر اساس مبانی نظری سند تحول بنیادین، کنکور یک شاخص و سطح مهم در نظام تعلیم و تربیت برای کسب موفقیت است.

وی تصریح کرد: متاسفانه کنکور با معیار‌های درستی در کشور اجرا نمی‌شود و در حقیقت پشت قضیه کنکور جریان‌های ضد تربیتی زیادی وجود دارد و به همین سبب نمی‌توان کنکور را با عدالت آموزشی یکسان دانست.

داوری گفت: بر اساس فلسفه تعلیم و تربیت در جمهوری اسلامی، کارکرد نظام تعلیم و تربیت باید رفتن به سمت تربیت آحاد جامعه از بعد اجتماعی باشد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: در واقع فرزندان ما باید وارد نظام تعلیم و تربیت شوند و خروجی آن‌ها شهروندانی متناسب با نیاز‌های جامعه و ارزش‌ها و همچنین هنجار‌های اجتماع باشند تا برای جامعه و خودش، مفید باشد.

وی با بیان اینکه کنکور متر و معیار مناسبی برای عدالت آموزشی در آموزش و پرورش نیست، عنوان کرد: آنچه باید مورد توجه قرار گیرد و بررسی شود کنکور است که دانش آموزان را به چه سمتی سوق می‌دهد. کنکور در حال حاضر مشکلات اساسی در نظام تعلیم و تربیت کشور ایجاد کرده است و فرزندان ما را از مسیر تربیت خارج می‌کند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *