روایت مراحل نصب ضریح مطهر حضرت سیدالشهدا(ع) در کتاب «شش گوشه»

16:30 - 15 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۷۶۸۱
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
کتاب «شش گوشه»؛ وقایع‌نگاری مراحل نصب ضریح مطهر حضرت سیدالشهدا(ع) یکی از آثار سوره مهر با حال و هوای معنوی حرم مطهر امام حسین (ع) و شهر مقدس کربلاست که در ایام محرم و عزاداری آن امام شهید، نسخه صوتی این کتاب با گویندگی رامین پورایمان شنیدنی است.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ، پس از کتاب پرمخاطب پنجره های تشنه که وقایع نگار انتقال ضریح حرم حضرت سیدالشهدا به کربلا بود این بار کتاب شش گوشه روایتگر مراحل نصب ضریح حرم مطهر سید الشهدا به قلم حامد حجتی و بازنویسی حمیدرضا آزادگان است.

حامد حجتی برای مستندنگاری این واقعه، بیش از پنجاه روز در کربلای معلا حضور داشته و از نزدیک در مراحل مختلف نصب آن ضریح، رخ‌دادها بوده است و مشاهدات خود را از اصل و حواشی این کار به رشته‌ تحریر در آورده‌ که در این کتاب آمده است.

شنیدن روایت مراحل نصب ضریح مطهر حضرت سیدالشهدا(ع) در نسخه صوتی «شش گوشه»

در بخشی از کتاب آمده است: هنوز از بهت اولیه تماس خارج نشده ام؛ اینکه باید راس ساعت 9 شب در محل کارکاه ساخت ضریح حاضر باشم و به سفر بروم.

هنوز دختر کوچکم زینب را سیر ندیده ام .هنوز نتوانسته ام با علی نه ساله ام حرف های پدر و پسری را خوب بزن هنوز.

اما باید به کربلا فکر کنم. به اینکه آنجا چه بنویسم؟ چگونه بنویسم؟ اتفاق نادری در تاریخ شیعه در حال رقم خوردن است : تعویض ضریح امام حسین (ع) .اتفاقی که شاید تا قرن ها دیگر تکرار نشود. سرگردانم که چه باید بکنم. البته می دانم کربلا خودش مرکز نزول کلمات است.

سراغ استاد میرباقری را می گیرم؛ موفق به دیدار حضوری نمی شوم، اما تلفنی صدای ایشان را می شنوم. راهنمایی می خواهم و این گونه پاسخ می شنوم: خدا را شاکر باشید که توفیق عظیمی را برایتان رقم زده است. در سرزمین کربلا خودتان را بسپارید به احساس باطنی تان کربلا سرزمین احساس است برای ما شیعیان.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *