امید زیادی داریم تا فیلیپین را شکست دهیم/ عملکرد بازیکنان بی‌نظیر بود

15:46 - 15 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۷۶۶۹
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
پویا تاجیک، پیشکسوت بسکتبال عملکرد بازیکنان ایران در دیدار با آنگولا را بی‌نظیر توصیف کرد.

پویا تاجیک در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی ، در خصوص پیروزی تیم ایران مقابل آنگولا در جام‌جهانی بسکتبال، اظهار داشت: پس از باخت مقابل اسپانیا، بازیکنان در بازی امروز با اعتماد به نفس بازی کردند. اگر تیم ملی کشورمان مانند بازی با آنگولا، مقابل تونس و پورتوریکو هم بازی می‌کردند، شانس زیادی برای برتری مقابل این دو تیم داشتیم. عملکرد بازیکنان ایران در این دیدار بی‌نظیر بود و در تمام پست‌ها خوب بازی کردند. از این تیم که توانست ما را خوشحال کنند، باید تشکر کرد. 

وی ادامه داد: مسئولان فدراسیون بسکتبال پیش از آغاز جام‌جهانی تا آنجایی که در توانشان بود، برای تیم ملی دیدارهای تدارکاتی فراهم کردند تا هم ترس بازیکنان از رویارویی با تیم‌های بزرگ ریخته شود و هم بازیکنان هماهنگ‌تر شوند. خوشبختانه هماهنگی خوبی در این دیدار بین بازیکنان و کادرفنی وجود داشت. این نشان می‌دهد حضور آنها در تورنمنت‎های اروپایی باعث شده است که به مرز پختگی برسند.

پیشکسوت بسکتبال تصریح کرد: امیدوارم مسئولان فدراسیون بسکتبال به این تجربه برسند که لازم است بازیکنان طی سال، در مسابقات بزرگی حضور پیدا کنند تا از این طریق به آمادگی بالاتری برسند. اگر بازیکنان ما مقابل تیم‌های قدرتمند بازی کنند، به طور حتم حرف‌های زیادی برای گفتن در چنین رویدادهایی خواهند داشت. 

تاجیک افزود: امیدوارم برای جام‌جهانی ۲۰۲۳ مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به فدراسیون بسکتبال کمک کنند تا تیم ملی کشورمان بتواند با شرایط مناسب‌تری به مسابقات برود. بسکتبال ایران پتانسیل زیادی دارد. فارغ از نتایج کسب شده، بسکتبال ایران در جام جهانی پتانسیل بالای خودش را نشان داد. تیم ملی کشورمان نشان داد که توانایی رویارویی با حریفان قدرتمندی همچون اسپانیا را دارد.
 
وی در مورد عملکرد رسول مظفری پس از ورودش به زمین گفت: مشخص‌ترین شاخصه بازی رسول مظفری، دوندگی زیادش است. هنگامی که وارد بازی شد،به عملکرد تیم ملی در کارهای تدافعی کمک کرد. فراموش نشود بازیکنانی هم بودند که لیاقت حضور در ترکیب تیم ملی ایران را برای جام‌جهانی داشتند. با تمام این تفاسیر اگر مسئولان سرمایه‌گذاری خوبی بر روی بسکتبال بکند، این رشته ما حرف زیادی برای گفتن در ورزش دنیا خواهد داشت.
 
تاجیک در خصوص بازی ایران مقابل فیلیپین، گفت: امید زیادی داریم که بتوانیم فیلیپین را شکست دهیم. البته این مسئله منوط به این است که بازیکنان ایران با تمرکز زیاد وارد زمین شوند. نباید حریف را دست کم بگیرند. امیدوارم در آن طرف جدول هم، چین نتیجه خوبی کسب نکند تا تیم ما راهی المپیک شود. کار ما برای صعود به المپیک، از تیم میزبان خیلی راحت‌تر است. امیدوارم روند پیروزی‌های تیم ملی در رویدادهای بزرگ همچنان تداوم داشته باشد تا از این طریق مردم خوشحال شوند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *