رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

لزوم مبارزه عزاداران حسینی با دنیاپرستی/ امام حسین(ع) برای مبارزه با فراموشی ولایت قیام کردند

15:00 - 15 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۷۶۴۵
حسینی گفت: افرادی که درماه محرم برنامه ای برای عزاداری دارند، بتوانند در راستای مبارزه با دنیاپرستی عمل کنند، که این گونه افراد باید از خودشان و دیگران این موضوع را شروع کنند و در راه از بین بردن جهل مردم و شناساندن رهبر واقعی حرکت کنند تا عزاداری‌هایشان مورد قبول حق قرار بگیرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید علی حسینی کارشناس مذهبی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی قرائت زیارت اربعین را مناسب برای تمامی روزهای ماه محرم خواند و گفت: هر فردی که تصمیم دارد عاشورا را ریشه یابی کند می‌تواند در زیارت اربعین سید الشهداء این موضوع را مورد توجه قرار دهد.

وی ادامه داد: امام صادق (ع) در زیارت اربعین با اشاره به دلیل شهادت امام حسین (ع) می‌فرمایند: "امام سوم در راه خدا، جانشان در کف دستشان قرار داده اند تا چند هدف تحقق پیدا کند".

https://www.mizanonline.com/fileshttps://www.mizan.news/news/1398/6/13/2251166_873.jpg

وی تصریح کرد: مهمترین هدف‌هایی که امام حسین (ع) به خاطر آن‌ها قیام کردند، جهالت نسبت به اصل دین و فراموش کردن ولایت و رهبری بود. مردم پس از پیامبر اکرم (ص) دچار ضلالت و گمراهی شده بودند و امام برزگوار روبری همین جهل ایستادند. 

وی یادآور شد: افرادی که نسبت به سید الشهداء موضع گرفته بودند به چند دسته تقسیم می‌شدند. در درجه اول افرادی که دنیا آن‌ها را فریب داده بود و نسبت به سید الشهداء موضع گرفتند.

لزوم مبارزه عزاداران حسینی با دنیاپرستی/ امام حسین(ع) برای مبارزه با فراموشی ولایت قیام کردند

حسینی توضیح داد: در درجه دوم افراد دنیا فریب همچنین کسانی را که اهل نفاق و دورویی بودند را اطاعت کردند و در درجه سوم نیز حکام ستمگری که نسبت به امام حسین (ع) موضع گرفته بودند باعث شدند حادثه کربلا اتفاق بیفتد.

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: انشاءالله افرادی که در ماه محرم برنامه‌ای برای عزاداری دارند، بتوانند در راستای مبارزه با دنیاپرستی عمل کنند، که این گونه افراد باید از خودشان و دیگران این موضوع را شروع کند و در راه از بین بردن جهل مردم و شناساندن رهبر واقعی حرکت کنند تا عزاداری‌هایشان مورد قبول حق قرار بگیرد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *